Kocián, Jiří, Jakub Mlynář, and Petra Hoffmannová, eds. Malach Center for Visual History on its 10th Anniversary: Compendium of Papers of the Prague Visual History and Digital Humanities Conference 2020. Prague: MatfyzPress, 2020.

Vzhledem k příležitosti oslav 10. roku existence Malašského CVH jsme se rozhodli podstatně rozšířit program naší výroční lednové výroční konference, kterou jsme nově nazvali Prague Visual History and Digital Humanities Conference (PraViDCo). Přijetím tohoto názvu jsme chtěli v nejširším možném smyslu vyjádřit tematický a metodický záběr reprezentující interdisciplinaritu, která je podle nás samotnou podstatou CVH Malach.

Druhý den konference (28. ledna 2020) dal slovo příspěvkům shromážděným od převážně mladých badatelů z celého světa, kteří pohotově reagovali na naši výzvu k předkládání příspěvků, kterou najdete v písemné podobě v této knize s názvem Malach Center for Visual History on its 10th Anniversary. Doufáme, že čtenáři ocení tento krátký pohled do celé palety různých témat, metodik a přístupů, se kterými Malach Center for Visual History přišlo do styku během prvních deseti let své existence. Stáhnout text(anglicky)