Co je CVH Malach?

Centrum vizuální historie Malach poskytuje badatelům, pedagogům, studentům i nejširší veřejnosti místní přístup ke třem digitálním archivům orálně historických rozhovorů. Registrovaným uživatelům je k dispozici:

Další podrobnosti o jednotlivých archivech získáte kliknutím na jejich název nebo odpovídající položku v menu vlevo.

V prostorách Knihovny MFF UK na Malostranském náměstí 25 je pro vás připraveno 6 samostatných pracovních stanic, jejichž prostřednictvím může s dostupnými archivy pracovat každý zájemce z řad akademické obce i nejširší veřejnosti. Do práce s archivy nahrávek rozhovorů vás rádi zasvětíme. Kapacita a uspořádání Centra Malach umožňuje kromě individuální práce také organizované návštěvy skupin, například specializovaných studentských seminářů ze středních i vysokých škol. V případě zájmu navštivte CVH Malach kdykoli v otevíracích hodinách (viz sekce Kontakty) nebo napište na e-mailovou adresu malach(at)knihovna.mff.cuni.cz.

Od prosince 2013 probíhá projekt Multikulturního centra v Praze "Praha sdílená a rozdělená", jehož cílem je pomocí interaktivní elektronické mapy a procházek po metropoli přiblížit události první poloviny dvacátého století. Součástí realizace projektu jsou návštěvy studentů v CVH Malach za účelem vyhledávání informací a podkladů pro vytvoření interaktivní mapy meziválečné Prahy.

Kalendář akcí, ve kterém najdete informace o našich seminářích, uzavírkách a zajímavostech:

 

 

 

 

 

 

 

CVH Malach najdete i na Facebooku:

Prostory CVH Malach Pracovní stanice