Komiksová soutěž CVHM

Od roku 2011 pořádá Centrum vizuální historie Malach každoroční soutěž pro mladé autory komiksů. Studenti střední a základních škol dostávají příležitost zasílat svá díla založená na shlédnutí online dostupných interview s přeživšími holokaust ze sbírky Archivu vizuální historie USC SF či USHMM. Použitá technika, formát a délka jsou ponechány zcela na uvážení a preferencích samotných účastníků. Tři nejlepší v každé kategorii jsou následně odměněni a jejich díla jsou vystavena online stejně jako fyzicky v galerii na Ústavu formální a aplikované lingvistiky MFF UK.

Komiksová soutěž

Interview v češtině ke zpracování v komiksové soutěži jsou k nalezení zde: 

Archiv vizuální historie USC SF

https://vhaonline.usc.edu/ : nutná jednoduchá a bezplatná registrace

Pro zachování rozmanitosti osudů přeživších 2. světovou válku doporučujeme rozhovory:

Alena Hajkova - https://vhaonline.usc.edu/viewingPage?testimonyID=33522&returnIndex=0

Eduard Holomek - https://vhaonline.usc.edu/viewingPage?testimonyID=21736&returnIndex=0

Alfred Fuchs - https://vhaonline.usc.edu/viewingPage?testimonyID=44013&returnIndex=0

Adolfina Sovova - https://vhaonline.usc.edu/viewingPage?testimonyID=16535&returnIndex=0

United States Holocaust Memorial Museum (USHHM)

https://collections.ushmm.org/search/?f%5Bf_testimony%5D%5B%5D=avinterviews&q=Adam+Hradilek&search_field=all_fields

IWitness USC SF

krátké úryvky rozhovorů v češtině dostupné po vybrání jazykového filtru: https://iwitness.usc.edu/watch?searching=false&theme=141&clip=686&entry=...

 

 

 

Výsledky předchozích ročníků nalaznete v naší fotogalerii.

 

Vítězné práce 2020/21 (klikněte pro zvětšení)

Starší žáci a studenti

1. místo Martin Mütsch (Střední škola vizuální tvorby Hradec Králové) 2. místo Amálie Kmoníčková (Střední škola vizuální tvorby Hradec Králové)

3. místo Zuzana Šejnohová (SUPŠ Sv. Anežky Český Krumlov)

Mladší žáci

1. místo Veronika Hermannová (2. ZŠ Dobříš) 2. místo Karla Říhová (Gymnázium Vysoké Mýto) 3. místo Adéla Horáková (Gymnázium Vysoké Mýto)

Vítězné práce 2018/2019 (klikněte pro zvětšení)

Starší žáci a studenti

1. místo Mária Kalivodová (SOŠ pedagogická, Modra, SR)

 

2. místo Lucie Travničková (SOŠ a SOU technické Třemošnice) a Alexandra Sütteová (SOŠ pedagogická, Modra, SR)

3. místo Brigita Štefanová (Střední umělecko-průmyslová škola sklářská, Železný Brod)

 

 

 

Mladší žáci

1. místo Elen Shánělová (Gymnázium Vysoké Mýto)

 

2. místo Vojtěch Holas (ZŠ Hořičky)

 

3. místo Pavla Šindelková (Gymnázium F. M. Pelcla, Rychnov n.K.) a Ondřej Steinbauer (Gymnázium Postupická, Praha)