CVH Malach je od počátku partnerem projektu IWalk USC Shoah Foundation, v jehož rámci vytvářejí především středoškolští studenti interaktivní procházky po nejrůznějšíchn lokalitách spjatých s židovskou historií a událostmi holokaustu  

Od prosince 2013 probíhá projekt Multikulturního centra v Praze "Praha sdílená a rozdělená", jehož cílem je pomocí interaktivní elektronické mapy a procházek po metropoli přiblížit události první poloviny dvacátého století. Součástí realizace projektu jsou návštěvy studentů v CVH Malach za účelem vyhledávání informací a podkladů pro vytvoření interaktivní mapy meziválečné Prahy.

V roce 2017 koordinovalo Multikulturní centrum v Praze projekt "Interkulturním prožitkem k toleranci", partnerem v tomto projektu bylo CVHM.

Od roku roku 2017 je CVHM partnerskou institucí Univerzity v Regensburgu, která zde realizuje své výjezdní vzdělávací semináře.

Tradičně se v CVHM uskutečňují vzdělávací semináře ukrajinských učitelů historie probíhající v programu kooridnovaném Asociací pro mezinárodní otázky.

CVHM se zároveň dlouhodbě podílí na výuce kurzů FF UK a FSV UK.