PRALINKA

Lingvistický korespondenční seminář

ÚFAL MFF UK, Praha

Pralinka doporučuje

Jestli se vám Pralinka líbí, budou se vám asi líbit i některé akce níže odkazované. (Neboť nám se líbí!)
A jestli se vám Pralinka zas tak moc nelíbí, třeba to, po čem toužíte, najdete aspoň tady.

Semináře a akce MFF

ŠMF
Škola matematiky a fyziky. Ve skutečnosti je škole, jak si ji představujete, na hony daleko. ŠMF pořádá dvě oficiální akce ročně, jednu týdenní v zimě a jednu dvoutýdenní v létě. Výjimečně intenzivní soustředění plné her proložené přednáškami, pro které není třeba během roku odevzdávat úložky.
KSP
Korespondenční seminář z programování – velice užitečný pro budoucí lingvisty. Jako ani výše, nenechte se odstrašit názvem. Abyste se zapojili, nemusíte ovládat žádný programovací jazyk. Úložky jsou hravé a zajímavé.
M&M
M&M je časopis a korespondenční seminář z matematiky, fyziky i informatiky. Každý si vybere. Pokud se vám na Pralince líbí témátko, tak to je inspirované právě M&M. Tam se bere ovšem trochu vědečtěji, a na soustředěních se tradičně dělá konference řešitelů, při které si každý pod vedením organizátora připraví vlastní přednášku.
MKS čili PraSe
Prasátko, jak je důvěrně znají stovky řešitelů současných i odrostlých, je z největších korespondenčních seminářů MFF. Jak je patrné z názvu („MKS“; „PraSe“ tolik nenapoví), seminář se zabývá matematikou. Prasátko nabízí úložky od snadných po velmi těžké, a kdybyste se na ně ještě necítili, přidává i poučný seriál, od kterého se můžete odrazit.
FYKOS
Korespondenční seminář pro ty, kteří se zajímají o fyziku. Pokud vás baví experimenty, není lepší volby.

Zdroje

Internetová jazyková příručka
Když se chcete ujistit, že píšete správně česky. Nebo když se o tom chcete hádat.
Natural Language Processing with Python
Chcete-li hodit zpracovávání jazyka na počítač. Programovací jazyk Python se k tomu používá běžně, je snadno pochopitelný a skrývá široké možnosti. Během pár hodin si můžete změnit pohled na počítač.

Přihlásit se

Pokud již jsi řešitelem nebo organizátorem Pralinky, přihlas se zde.

Kontakt

Pokud by tě cokoli kolem Pralinky zajímalo a nenašel jsi uspokojivou odpověď zde nebo v aktuálním čísle, neváhej a napiš nám na adresu pralinka@ufal.mff.cuni.cz.

Jsme na Facebooku

Pokud používáš Facebook, můžeš nás na něm najít jako skupinu PRALINKA a sledovat aktuální dění.