PRALINKA

Lingvistický korespondenční seminář

ÚFAL MFF UK, Praha

Archiv aktualit

Fungování Pralinky pozastaveno

Milí řešitelé a příznivci,
s šestým ročníkem se s vámi na neurčitě dlouhou dobu loučí i samotná Pralinka. Organizátorský tým se dlouhodobě soustřeďuje na organizaci České lingvistické olympiády a na Pralinku již nezbývalo tolik času, kolik by bylo třeba. Mrzí nás to a doufáme, že alespoň účastí v ČLO zůstanete lingvistice nakloněni.

Honza Š. | 1. 10. 2015

Začíná šestý ročník Pralinky!

Právě vyšlo první číslo šestého ročníku Pralinky. Přejeme vám hodně zábavy při luštění!

Kuba Z. | 10. 9. 2014

Vychází třetí číslo Pralinky!

I když na poslední chvíli, věříme, že si na ní pochutnáte. Těšíme se na soustředění!

Honza Š. | 26. 5. 2014

Vychází plná verze čísla 5-1

Právě elektronicky vyšlo první číslo pátého ročníku. Viz žlutý odkaz vpravo nahoře ;)

Matěj | 10. 9. 2013

Soustředění Pralinky 2013

Milí řešitelé Pralinky, ve dnech 14. 6. - 16. 6. 2013 se na Březině poblíž Heřmaniček (okres Benešov) bude konat letošní soustředění KS Pralinka. Zváni jsou všichni, kdo v průběhu tohoto ročníku Pralinky odeslali (nebo odešlou) svá řešení alespoň některých úloh. A na co se můžete těšit? Zajímavé přednášky, výlet, seznámení se s organizátory a dalšími řešiteli... Soustředění máte zdarma (s výjimkou dopravy na ně a z něj). Hlašte se - čím dříve tím lépe - na adresu pralinka@ufal.mff.cuni.cz

Míša L. | 23. 5. 2013

Vychází číslo 4-4

Milí řešitelé, právě vyšlo poslední soutěžní číslo letošního ročníku Pralinky. Kvůli zpoždění z naší strany na ně máte o něco méně času, tak neváhejte a řešte! Čas máte do 13. 6. 2013.

Míša L. | 23. 5. 2013

Vychází číslo 4-3

Drazí řešitelé, právě jsme vydali Pralinku číslo 4-3. K Frkovi přiletí tramtárský bratranec a učí se anglicky, zatímco si Korejci matlají angličtinu po svém. Našel se tawonský diktafon a na hřbitově epitafy v neznámém písmu. Brk vyloží, co znamená některý sníh, a Frk zjišťuje, že i v lingvistice se pracuje s indexy. Termín na odevzdání řešení je 29. dubna. Odkaz na nové číslo najdete dole na stránce.

Matěj | 2. 4. 2013

Vychází číslo 4-2

Velké hurá a třikrát sláva, právě vychází Pralinka 4-2. Ukrutná zima, elfové, brambory, obrázky řeči, optimalizace pravopisu, historické účetní záznamy v tawonštině a pokračování výkladu sémantiky. To vše vás v Pralince čeká, a nejen to. Vrhněte se na ni, protože zpoždění s jejím vydáním jsme se rozhodli kompenzovat o něco kratším termínem na řešení. Ten je už 25. února.

Matěj | 22. 1. 2013

Papírová řešení Pralinky

Milí řešitelé,

od letoška Pralinka přestává přijímat papírová řešení došlá poštou. Proč? Používáme tyto nové webové stránky na odevzdávání a hodnocení řešení, na něž bychom tak jako tak museli všechna papírová řešení umístit naskenovaná za řešitele. To by nás jednak zdržovalo, jednak bychom museli narušit kontrolu nad tím, co řešitel skutečně odevzdává, což nechceme.

Doufáme, že to pochopíte – v případě závažných problémů nám napište e-mail. Díky.

Honza Š. | 28. 10. 2012

Reportáž z ILO 2012

Na stránkách ČLO visí článek, jak bylo v Lublani.

Jirka K. | 26. 10. 2012

Nové stránky České lingvistické olympiády

Byly spuštěny nové stránky ČLO! Na lingol.cz nyní najdete všechny potřebné informace o této nové středoškolské soutěži; tyto stránky se od nynějška budou věnovat téměř výhradně korespondenčnímu semináři Pralinka.

Honza Š. | 21. 10. 2012

ČLO má e-mailovou adresu

S dotazy, nápady a připomínkami ohledně ČLO se na nás nyní můžete obracet na e-mailové adrese info@lingol.cz.

Matěj K. | 2. 10. 2012

Předběžný harmonogram druhého ročníku České lingvistické olympiády
  • Školní kolo: v týdnu od 26. 11. 2012
  • Národní kolo: konec dubna 2013
  • Soustředění a konečný výběr reprezentantů ČR na IOL 2013: červen 2013

Míša L. | 15. 9. 2012

Česká lingvistická olympiáda hledá spolupracovníky na středních školách!

Milí řešitelé (a jiní návštěvníci našich stránek),
letos proběhne druhý ročník České lingvistické olympiády. Na rozdíl od toho loňského, prvního, se kromě národního bude konat ještě školní kolo. A právě tady bychom uvítali vaši pomoc. Snažíme se vytvořit síť středních škol, které by byly ochotny školní kolo uspořádat. Pokud stojíte o to, aby mezi nimi byla i ta vaše, oslovte svého češtináře/informatikáře/koho myslíte, že by mohl mít zájem, zda by se nechtěl na pořádání školního kola podílet. Pokud ano, pošlete nám na něj kontakt (nebo ať se nám sám ozve) na adresu pralinka@ufal.mff.cuni.cz.

Děkujeme a hodně štěstí při řešení Pralinky i ČLO!

Míša L. | 15. 9. 2012

Čtvrtý ročník Pralinky

Pralinka se vrhá do svého čtvrtého ročníku! První číslo najdete v sekci Aktuální číslo Pralinky.

Honza Š. | 29. 6. 2012

ČLO potřebuje logo!

Hrajete si rádi s grafikou? Máme pro vás příležitost: Česká lingvistická olympiáda potřebuje logo! Zadání zní: Logo by mělo být jednoduché, obsahovat iniciály olympiády (ČLO) a pokud možno nějak odkazovat na jazykovědu.

Termín je stanoven do 30. 6. 2012. Těšíme se na vaše návrhy.

Míša L. | 2. 6. 2012

Poslední možnost přihlásit se na soustředění!

Upozorňujeme všechny řešitele Pralinky, že možnost přihlášení se na letošní pralinčí soustředění trvá jen do 31. května 2012. Neváhejte a hlašte se. Těšíme se na vás.

Míša L. | 29. 5. 2012

Soustředění bude!

Každoroční soustředění Pralinky proběhne tentokrát o víkendu 15.–17. června v Roztokách u Prahy. Zváni jsou všichni řešitelé letošního ročníku! Pozvánky budou v blízké době rozeslány e-mailem.

Honza Š. | 29. 4. 2012

Vyvěšeno olympijské 4. číslo

Definitivně poslední letošní číslo Pralinky visí na stránkách! Pro účastníky ILO nechť je tréninkem, pro ostatní možností získat poslední body v boji o umístění v semináři a účast na soustředění.

Honza Š. | 29. 4. 2012

Proběhlo národní kolo ČLO

S radostí oznamujeme, že se 20. dubna uskutečnilo národní kolo 1. ročníku České lingvistické olympiády za účasti 12 soutěžících. Všichni podali dobrý výkon a čtyři nejlepší se mohou těšit na účast na ILO v Lublani.

Honza Š. | 29. 4. 2012

Přihlásit se

Pokud již jsi řešitelem nebo organizátorem Pralinky, přihlas se zde.

Kontakt

Pokud by tě cokoli kolem Pralinky zajímalo a nenašel jsi uspokojivou odpověď zde nebo v aktuálním čísle, neváhej a napiš nám na adresu pralinka@ufal.mff.cuni.cz.

Jsme na Facebooku

Pokud používáš Facebook, můžeš nás na něm najít jako skupinu PRALINKA a sledovat aktuální dění.