Aktuality za rok 2011

1. prosince 2011

V úterý 22. listopadu se v CVH Malach konal seminář maturantů z Gymnázia Budějovická. Po krátkém úvodním příspěvku a instruktáži koordinátora CVH Malach Jakuba Mlynáře si dvě skupiny 15 studentů a studentek pod vedením svého vyučujícího Mgr. Milana Hese vyzkoušely nejen hledání v archivu a využití svědectví pamětníků jako historického pramene, ale také různá specifika práce s orální historií. Více podrobností a několik fotografií z akce najdete na webových stránkách Gymnázia Budějovická.

Seminář Mgr. Hese a studentů 22. 11. 2011

--------------------------------

16. listopadu 2011

Kromě úryvků z rozhovorů v angličtině nyní najdete na webu Institutu USC Shoah Foundation také několik prvních klipů v dalších jazycích (s anglickými titulky). Jedná se o rozhovory v maďarštině, španělštině, portugalštině, ruštině... Z české části archivu byl zatím uveřejněn krátký úryvek z interview s paní Věrou Saudkovou, neteří Franze Kafky.

--------------------------------

11. listopadu 2011

Iniciativa Političtí vězni.cz zve na premiéru dokumentárního portrétu K. Ch., která se koná 17. listopadu od 18:00 v pražském kině Světozor. Symbolické vstupné činí 48 Kč. Ukázku z filmu naleznete na serveru YouTube, více informací o filmu najdete na webu o.s.: www.politictivezni.cz/akce-k-ch.html.

--------------------------------

1. listopadu 2011

Aktuální číslo informačního bulletinu Nadačního fondu obětem holocaustu je ke stažení na webu NFOH.

--------------------------------

17. října 2011

Další číslo Magazínu CVH Malach je pro vás připraveno ke stažení ve formátu PDF.

Přečíst si můžete článek kolegů z o. s. Pant, kteří na konci srpna v Ostravě uspořádali Letní školu moderních dějin, nebo příspěvek Mgr. Milana Hese, jenž zazněl na lednové výroční konferenci CVH Malach. V rubrice Spřízněné projekty tentokrát představujeme o. s. Političtí vězni.cz, jejíž aktivity zachycují pohnuté životní osudy lidí vězněných po roce 1948. Z Archivu vizuální historie USC SFI jsme pro vás vybrali vzpomínky spoluvězňů Arnošta Lustiga, který zemřel počátkem tohoto roku. Rádi bychom tak připomněli památku tohoto významného českého spisovatele, v jehož literární tvorbě měla zkušenost nacistického pronásledování za druhé světové války značnou roli. Závěrečné stránky Magazínu CVH Malach jsou věnovány povídce Hany Veselé ze Soukromého gymnázia Altis, která se umístila v soutěži Daniel, každoročně vyhlašované MŠMT, Národním institutem dětí a mládeže a VKC Židovského muzea v Praze.

Přejeme zajímavé čtení a těšíme se na vaše ohlasy!

Titulní strana druhého čísla Magazínu CVH Malach

--------------------------------

5. října 2011

Na portálu Moderní-dějiny.cz byly dnes zveřejněny tři úryvky z archivních svědectví popisující fenomén přechodů a převádění na Ostravsku v době od 14. března do konce srpna 1939, kdy přes hranici do Polska odešlo na 5 000 uprchlíků. Stáhnout a pro vzdělávací účely volně využívat můžete také pracovní listy k těmto výpovědím, vytvořené Mgr. Marcelem Mahdalem.

--------------------------------

4. října 2011

Srdečně vás zveme na další Den otevřených dvěří, který se uskuteční v sobotu 12. listopadu 2011 od 10:00. Tato akce je určena zejména zájemcům o práci s Archivem vizuální historie, kteří nemohou do CVH Malach zavítat ve všední dny v běžných otevíracích hodinách. Samozřejmě jsou však vítáni i všichni ostatní, kdo by do databáze svědectví pamětníků chtěli nahlédnout.

Z organizačních důvodů prosíme zájemce, aby svou plánovanou návštěvu oznámili e-mailem na malach(at)knih.mff.cuni.cz nebo telefonicky na 221 914 391. Těšíme se na vás!

--------------------------------

2. září 2011

Také v novém školním roce 2011/12 je CVH Malach otevřeno návštěvám učitelů a žáků středních škol v rámci hodin dějepisu, výuky jazyků, společenských věd a dalších předmětů, ale i specializovaných seminářů či mimoškolních vzdělávacích aktivit. Pokud máte zájem o návštěvu Centra Malach se svými studenty, neváhejte nás kontaktovat.

--------------------------------

1. září 2011

United States Holocaust Memorial Museum ve spolupráci s Moderními dějinami.cz vyhlašují Dokumentační projekt orální historie - Zločiny proti civilnímu obyvatelstvu během druhé světové války: oběti, svědkové, kolaboranti, pachatelé.

„(...) Ve své dokumentaci týkající se České republiky se soustřeďujeme na osud Židů zachycený očima místních obyvatel nežidovského původu. Nehledáme tedy přeživší Židy, nýbrž svědectví Čechů o osudu Židů.

Hodláme pokračovat v naší činnosti, dokud zde jsou svědkové, kteří mohou přispět důležitými poznatky o tomto tragickém období lidských dějin. Ale naše možnosti se s každým dnem zmenšují s tím, jak odchází generace pamětníků. Je tedy nutné zachránit tento svědecký materiál, dokud je to ještě možné.

Budeme vděčni za jakoukoli pomoc v hledání a kontaktování svědků anebo lidí, kteří mají zájem o toto téma a chtěli by s námi spolupracovat jako výzkumníci a hledat svědky, kteří by přispěli k naplnění našeho projektu.“

Více podrobností najdete na webu Moderní-dějiny.cz.

--------------------------------

30. srpna 2011

Divadelní soubor Al-Karma (Židovsko-arabské kulturní centrum Beit-Hagefen) zahraje slavnou orientální pohádku „Aladinova kouzelná lampa“ ve dvou pražských divadlech: 21. a 22. září v Divadle U Hasičů a 23. září v Divadle Komedie.

„Aladinova kouzelná lampa“ je výpravná pohádka bájné Šeherezády ze sbírky Tisíc a jedna noc. Pohádka z Orientu o chudém chlapci Aladinovi a jeho příhodách, které prožil díky džinovi – duchovi ze starobylé lampy. Pohádkový příběh s nadpřirozenými bytostmi, čarodějnými předměty, kouzly a zaklínadly. Jedinečná příležitost vidět tuto pohádku s loutkami v nadživotní velikosti manipulovanými herci, orientální hudba a dekorace společně s exotickým textem znásobí požitek z příběhu.

Další podrobnosti najdete na letáčku a plakátu, případně i na webu Galerie Havelka, která se na projektu podílí.

--------------------------------

24. srpna 2011

Od pondělí 29. srpna opět začínají platit obvyklé „ne-prázdninové“ otevírací hodiny CVH Malach, které najdete v sekci „Kontakty“.

--------------------------------

11. srpna 2011

Na webové stránce One Voice at a Time.org najdete 12 kompletních rozhovorů z Archivu vizuální historie USC SFI a krátké ukázky z dalších svědectví.

--------------------------------

1. srpna 2011

Nový projekt o. s. Političtí vězni.cz nese název „K. Ch. - příběh o vyrovnání se s komunismem“: „Dokumentární film o znásilněné mladé politické vězeňkyni, která byla okolnostmi vyšetřovací vazby v bývalém Československu donucena porodit bachařovo dítě, je příliš smutným příběhem, na který by se patrně mnoho z nás nemělo sílu dívat. V připravovaném filmovém portrétu však ukážeme, s jakou vnitřní silou a osobitou noblesou se paní K. Ch. dovedla se svým tragickým údělem vypořádat a dosáhnout tak něčeho, po čem většinová česká společnost jen vyprázdněně volá: vyrovnání se s komunismem.

Prohlédněte si ukázku z našeho filmu, a pokud Vás zaujme, přepošlete ji svým přátelům. Pomůžete nám tím připoutat pozornost k příběhu, který v pokoře a tichosti dál pokračuje vedle nás, v jedné skromné domácnosti na okraji Prahy. Jakmile film o K.Ch. dokončíme, rádi Vás pozveme na jeho promítání a diskuzi s hlavní představitelkou.“

Ukázku z filmu najdete na YouTube, další informace o projektu na webu Političtí vězni.cz.

--------------------------------

26. července 2011

Další zajímavé čtení skýtá pravidelný informační bulletin Nadačního fondu obětem holocaustu (NFOH), který si můžete rovněž stáhnout ve formátu PDF.

--------------------------------

22. července 2011

Nahlédněte do aktuálního čísla magazínu PastForward, který vydává USC Shoah Foundation Institute. Najdete zde například rozhovor s prezidentem Univerzity v Jižní Kalifornii C. L. Maxem Nikiasem, článek o genocidě v Kambodži nebo řadu studií vycházejících z archivních svědectví. Celý časopis je volně ke stažení jako PDF.

--------------------------------

28. června 2011

V průběhu letních prázdninových měsíců (s platností od 7. července do 26. srpna 2011) budou otevírací hodiny CVH Malach upraveny takto:

pondělí: 09:00-17:00
úterý: zavřeno
středa: 09:00-17:00
čtvrtek: zavřeno
pátek: 09:00-15:00

Práce s Archivem vizuální historie mimo uvedené hodiny je možná po předchozí dohodě. Od 29. srpna 2011 bude CVH Malach opět otevřeno ve standardních otevíracích hodinách.

--------------------------------

20. června 2011

První číslo nového Magazínu CVH Malach je pro vás připraveno ke stažení ve formátu PDF.

Kromě článku o potenciálu videonahrávek svědectví pro vysokoškolské vzdělávání (na příkladu různých kurzů realizovaných s využitím Archivu) můžete nalistovat i rozhovor s Martinem Šmokem, který je dlouholetým spolupracovníkem Institutu USC Shoah Foundation a poradcem pro vzdělávací programy. Z Archivu jsme spolu s panem Šmokem vybrali jednoho z nejstarších českých pamětníků, jehož svědectví bylo natočeno: jedná se o pana Emila Glaubera, který se narodil roku 1895 a bojoval na východní frontě první světové války. Článek o hodnotném vzdělávacím projektu Zmizelí sousedé, který již více než 10 let probíhá na školách v ČR, připravila koordinátorka projektu Mgr. Marta Vančurová. Závěrečné stránky prvního čísla pak patří povídce Dity Stehlíkové, která se umístila na 1. místě literární části letošního ročníku soutěže DANIEL, pořádané Národním institutem dětí a mládeže při MŠMT.

Přejeme zajímavé čtení a těšíme se na případné ohlasy!

Titulní strana prvního čísla Magazínu CVH Malach

--------------------------------

17. června 2011

Rádi bychom Vás upozornili a pozvali na představení „HANIN KUFŘÍK“ v podání izraelského divadla Nephesh, které se koná v pondělí 20. června v 19:00 hodin v rámci festivalu 9BRAN v Divadle Pod Palmovkou.

Vstup na představení je zdarma, ale je nutné vyzvednout si volné vstupenky s časovým předstihem přímo na pokladně Divadla Pod Palmovkou. Vstupenky se vydávají do vyčerpání kapacity divadla.

Představení bude v hebrejštině s českým překladem.

Divadlení hra Emila Shera vznikla na základě knižní předlohy Karen Levine vypráví příběh sourozenců Hanky a Jiřího Bradyových, kteří se po deportaci rodičů ocitli sami v Novém Městě na Moravě. Ovšem po několika měsících i je - desetileté židovské děti odvezli do terezínského ghetta. Jiří nakonec díky mnoha šťastným náhodám válku přežil, v osmačtyřicátém před komunisty utekl do Kanady, kde se postupem času vypracoval na respektovaného podnikatele. O své milované sestře ale nedokázal vypátrat žádné zprávy. Až desítky let po válce ho našla Tuniko Išioka, zakladatelka tokijského centra pro zkoumání holocaustu, které nedal spát tajemný kufr se jménem Hanah.

Více informací na stránkách festivalu a na stránkách divadla Nephesh.

--------------------------------

3. června 2011

Tuto neděli v klášteře sv. Anežky České sborový koncert a opera Brundibár v podání sboru Pueri Gaudentes. Vstupné 100 Kč, předprodej vstupenek v kanceláři sborového zpěvu, Šimáčkova 14, rezervace na tel. 220 877 504. Více viz pozvánka.

--------------------------------

31. května 2011

Spolek akademiků Židů (SAŽ) ve spolupráci a za odborné záštity Fakulty humanitních studií (FHS) UK Vás zve v pondělí 6. června 2011 v 18:00 hodin do přednáškového sálu Židovské obce v Praze (Maiselova 18, Praha 1) na diskusi u kulatého stolu na téma „Výzkum holokaustu v Česku v roce 2011: Co již bylo probádáno a o směrech dalšího zkoumání“. Účast v debatě přijali představitelé různých vědních oborů: prof. PhDr. E. Kubů, CSc., prof. JUDr. J. Kuklík, DrSc., PhDr. M. Mahler, PhDr. J. Milotová, CSc., JUDr. H. Petrův Ph.D., prof. MUDr. T. Radil, DrSc., doc. PhDr. B. Soukupová, CSc.. Moderování debaty se ujal prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D. CSc. Akce se koná v rámci přednáškového cyklu SAŽ „Výzvy židovské současnosti“ a má nabídnout badatelům, vysokoškolským studentům a členům židovské pospolitosti otevřenou debatu k současným výsledkům a možnostem výzkumu holokaustu.

--------------------------------

26. května 2011

Archiv vizuální historie USC SFI byl včera představen účastníkům 17. ročníku konference InForum, jejímž tématem jsou profesionální informační zdroje. Stručnou "reportáž" z prezentace najdete na webu časopisu Ikaros. Plný text příspěvku i podklady k prezentaci jsou zveřejněny v on-line sborníku z konference.

--------------------------------

20. května 2011

Plný přístup do Archivu vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation je nyní také ze dvou nových přístupových míst v Evropě - na University of London ve Velké Británii a na Universität Salzburg v Rakousku. Celkem je tedy v Evropě aktuálně pět přístupových míst do archivu.

--------------------------------

17. května 2011

Prohlédněte si nový portál pro učitele na webu USC Shoah Foundation Institute. Najdete zde materiály a podklady v angličtině, úryvky svědectví pamětníků pro školní využití nebo videoklipy ilustrující vzdělávací potenciál audiovizuálních zdrojů.

--------------------------------

26. dubna 2011

V sekci „Fotogalerie“ si můžete prohlédnout několik vybraných fotografií ze semináře pro učitele, který v CVH Malach proběhl 19. dubna.

--------------------------------

21. dubna 2011

Aktuální číslo informačního čtvrtletníku Nadačního fondu obětem holocaustu (1/2011) najdete ke stažení zde ve formátu PDF.

--------------------------------

19. dubna 2011

Již pošesté se letos bude konat připomínková akce u příležitosti svátku Jom ha-šoa (Den vzpomínání na oběti holocaustu). V pondělí 2. května proběhne na pražském Náměstí Míru od 14 do 17 hodin veřejné čtení jmen obětí holocaustu. Pořadatelé chtějí touto formou upozornit také na přetrvávající projevy netolerance a rasové nesnášenlivosti v naší společnosti.

Pořadateli akce jsou Institut Terezínské iniciativy a Nadační fond obětem holocaustu, záštitu převzal pan Václav Havel. Součástí setkání bude prezentace prací žáků a studentů českých škol, kteří se zapojili do vzdělávacích projektů pořadatelských organizací, a ukázky publikací z jejich produkce.

Více informací najdete na oficiální pozvánce na akci či na webu holocaust.cz.

--------------------------------

13. dubna 2011

Na Univerzitě v Jižní Kalifornii (USC) proběhla soutěž studentských krátkých filmů s názvem „Student Voices: Shaping the Conversation about Genocide and Human Rights“. Studenti měli využít materiál z Archivu vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation a vytvořit vlastní krátký film, který by se týkal jedné nebo více z následujících tematických oblastí: Diskriminace a násilí; Reakce na genocidu; Úloha audiovizuálních příspěvků očitých svědků. Všech sedm studentských krátkých filmů, které při této příležitosti na USC vznikly, můžete zhlédnout na adrese http://dornsife.usc.edu/vhi/studentvoices/watch/.

--------------------------------

30. března 2011

V úterý 19. dubna pořádá CVH Malach seminář pro pedagogy, zaměřený na využití nových vzdělávacích metod a začlenění autobiografického videomateriálu do vyučování. Nabídka je určena nejen učitelům dějepisu a novodobých dějin, ale týká se i dalších předmětů, jako jsou např. základy společenských věd, český jazyk a literatura, mediální výchova, informatika nebo výuka cizích jazyků (angličtina, němčina, francouzština a další).

Počet míst je omezen, proto neváhejte a hlaste se na e-mailové adrese malach(at)knih.mff.cuni.cz nebo na tel. čísle 221 914 391, kam se můžete obracet také s dotazy a žádostmi o více podrobností. Prosíme, připojte k přihlášce také svou aprobaci a naznačení tematických okruhů plánovaného vzdělávacího produktu (v rozsahu několika vět). Vybraní zájemci budou pozváni na seminář a po jeho ukončení získají absolventský certifikát.

Pozvánka a program semináře ke stažení zde v PDF.

--------------------------------

23. března 2011

Ve středu 23. března navštívil CVH Malach na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy velvyslanec Spojených států amerických v ČR pan Norman Eisen. S historií CVH Malach a s archívem rozhovorů s pamětníky holocaustu, které je zde možné prohledávat a zkoumat z mnoha hledisek, ho seznámil ředitel Ústavu formální a aplikované lingvistky MFF UK Jan Hajič, který Centrum zakládal.

Jeho Excelence Norman Eisen pak v archivu sám našel mnoho záznamů souvisejících s bývalými místy pobytu jeho rodiny - jeho matka Frieda se narodila v bývalém Československu a prošla koncentračním táborem v Osvětimi. Velvyslanec ocenil, že k tomuto jedinečnému archívu je nyní přístup i v Česku, zemi jeho působení, a zdůraznil, že existence tohoto archívu a možnosti, které nabízí pro výzkum nejen v oboru historických věd a jazykovědy, jsou „fascinující“.

Fotografie z návštěvy najdete v sekci „Fotogalerie“.

--------------------------------

16. března 2011

Centrum Malach Vás zve na další promítání dokumentu ze série „Hlasy umlčených“, které se uskuteční v úterý 29. března od 17:30. Promítat se tentokrát bude rusky mluvený dokument (s titulky) „Děti z hlubin“ režiséra Pavla Chukhraje, který pojednává o zkušenostech přímých svědků holocaustu; o odporu, zradě, záchraně a touze pomstít se. Cyklus dokumentů „Hlasy umlčených“ vznikl roku 2004 v produkci Stevena Spielberga.

Vzhledem k omezené kapacitě nás v případě zájmu o návštěvu projekce kontaktujte e-mailem nebo telefonicky -- viz sekce „Kontakty“. Těšíme se na Vaši návštěvu!

--------------------------------

14. března 2011

V sekci „Odkazy“ nově přibyly linky na webové stránky Památníku Terezín a o.p.s. Živá paměť.

--------------------------------

23. února 2011

Přijměte naše pozvání na veřejný seminář pořádaný při příležitosti zahájení projektu LINDAT-Clarin, který byl schválen vládou ČR v rámci aktivity Projekty velkých infrastruktur pro výzkum, vývoj a inovace.

Projekt LINDAT-Clarin, koncipovaný jako český „uzel“ mezinárodní sítě Clarin, bude v českém jazykovém prostředí propojovat jak zaměření na humanitní vědy, tak širší oblast s dosahem především na jazykové technologie a jejich aplikace. Zaměřuje se na sběr jazykových dat a především na jejich anotaci. Náplň práce projektu a jeho výsledky se dotýkají řady oborů - v humanitních vědách to jsou jazykověda obecná a jazykověda zabývající se konkrétními jazyky, zejména češtinou, dále překladatelství, lexikografie, sociolingvistika, částečně i obory příbuzné (psychologie, sociologie, knihovnictví, neurovědy, cognitive science), s významným přesahem do matematiky (statistika a pravděpodobnost) a elektrotechniky (zpracování akustického signálu).

Odborný program projektu, jeho zaměření a některé dosavadní výsledky budou představeny na prvním veřejném semináři, který se bude konat v pondělí 21. března 2011 od 13:00 do 16:30 v budově Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze na Malostranském náměstí 25 (1. patro - refektář).

Podrobný program semináře ke stažení zde.

--------------------------------

11. února 2011

Zveme Vás na promítání dokumentárního filmu „Někteří přežili“ z cyklu „Hlasy umlčených“, které proběhne v úterý 22. února 2011 od 17:30 v prostorách CVH Malach (Malostranské nám. 25, 1. patro).

Argentinský filmař Luis Puenzo sestříhal španělsky mluvené výpovědi přímých svědků holocaustu, žijících v Argentině a Uruguayi, s archivními i současnými záběry. Puenzo se pokusil nalézt paralelu mezi nacismem a nejtemnějšími kapitolami argentinské historie. Cyklus dokumentů „Hlasy umlčených“ vznikl roku 2004 v produkci Stevena Spielberga.

Tato projekce je další v řadě pravidelných měsíčních pořadů, jejichž náplní jsou témata související s dějinami 20. století a s osudy pamětníků zaznamenanými v Archivu vizuální historie Insitutu USC Shoah Foundation.

Vzhledem k omezené kapacitě nás v případě zájmu o návštěvu projekce kontaktujte e-mailem nebo telefonicky -- viz sekce „Kontakty“. Těšíme se na Vaši návštěvu!

--------------------------------

10. února 2011

V pondělí 7. února vedl Jan Richter na ČRo 7 (Radio Praha) rozhovor s dokumentaristou Martinem Šmokem, poradcem pro vzdělávací programy USC SFI. Patnáctiminutový záznam rozhovoru v angličtině i jeho takřka úplný přepis najdete na stránkách Radia Praha.

--------------------------------

2. února 2011

Právě rok od oficiálního otevření, 28. ledna 2011, se na půdě MFF UK konala konference k prvnímu výročí CVH Malach. Konference proběhla ve slavnostních prostorách refektáře Matematicko-fyzikální fakulty UK na Malostranském náměstí 25.

Zazněly zde informace o podstatě projektu Malach, shrnutí prvního roku fungování CVH Malach nebo příspěvek Martina Šmoka z USC SFI o možnostech využití audiovizuálního materiálu ve vzdělávání a zkušenostech ze zahraničí. Marek Orko Vácha, přednosta Ústavu lékařské etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, přednesl na konferenci poutavý příspěvek o hrozbě novodobé eugeniky a historickém pozadí tohoto pojmu. Michal Frankl, vedoucí Oddělení pro dějiny šoa Židovského muzea v Praze, hovořil o židovské identitě a sběru svědectví holocaustu, který Židovské muzeum realizuje od počátku 90. let. Milan Hes se ve svém příspěvku věnoval širšímu kontextu vzpomínek a vzpomínání v současnosti, ale i didaktickým aspektům historické paměti holocaustu. Návštěvníci měli rovněž možnost zhlédnout praktické ukázky činnosti žáků a žákyň v rámci projektu Zmizelí sousedé na Rakovnicku nebo ukázky z dětské opery Brundibár ve vynikajícím podání pěveckého sboru Základní umělecké školy J. A. Šporka v Jaroměři. Návštěvníci, kteří si chtěli Archiv vizuální historie USC SFI vyzkoušet v praxi, mohli v odpoledních hodinách navštívit přímo Centrum Malach.

Fotografie z výroční konference najdete v sekci „Fotogalerie“.

--------------------------------

1. února 2011

Od února 2011 rozšiřujeme otevírací hodiny CVH Malach. Platný rozpis otevíracích hodin pro veřejnost je v sekci „Kontakty“.

--------------------------------

27. ledna 2011

Dnes byl hostem dopolední rozhlasové talk-show Host Radiožurnálu Martin Šmok - filmař, dokumentarista a poradce pro vzdělávací programy USC Shoah Foundation Institute. Při příležitosti Dne památky obětí holocaustu Martin Šmok hovořil mimo jiné o svých zkušenostech s natáčením rozhovorů s pamětníky pro Archiv vizuální historie, ale i o dalších souvisejících tématech. Článek o rozhovoru, kompletní záznam pořadu a fotografie z vysílání najdete na webu Českého rozhlasu.

--------------------------------

19. ledna 2011

Zveme Vás na promítání dokumentárního filmu „Děti z hlubin“ z cyklu „Hlasy umlčených“, které proběhne v úterý 25. ledna 2011 od 17:30 v prostorách CVH Malach. Dokument ruského režiséra Pavla Chukhraje pojednává o zkušenostech přímých svědků holocaustu; o odporu, zradě, záchraně a touze pomstít se. Cyklus dokumentů "Hlasy umlčených" vznikl roku 2004 v produkci Stevena Spielberga.

Vzhledem k omezené kapacitě nás v případě zájmu o návštěvu projekce informujte předem. Těšíme se na Vaši návštěvu!

--------------------------------

5. ledna 2011

Nové číslo informačního čtvrtletníku Nadačního fondu obětem holocaustu (4/2010) najdete ke stažení zde ve formátu PDF.


Site is valid XHTML 1.0 and valid CSS. Maintained with TED Notepad and Vim text editors.
2009 © Institute of Formal and Applied Linguistics. All Rights Reserved. Access counter: 2977.

Site navigation: