Co je CVH Malach?

Centrum vizuální historie Malach poskytuje badatelům, pedagogům, studentům i nejširší veřejnosti místní přístup ke třem digitálním archivům orálně historických rozhovorů. Registrovaným uživatelům je k dispozici:

• Archiv vizuální historie Nadace šoa Univerzity Jižní Kalifornie (USC Shoah Foundation Visual History Archive) - bezmála 52 000 nahrávek ve 32 jazycích
  • Archiv Hlasy uprchlíků pořízený Asociací židovských uprchíků (Refugee Voices) - 150 nahrávek v angličtině
  • Vybrané rozhovory z Jewish Holocaust Center v Melbourne - 15 nahrávek v angličtině s osobami narozenými na území bývalé ČSR
  • Další podrobnosti o jednotlivých archivech získáte kliknutím na jejich název nebo odpovídající položku v menu vlevo.

V prostorách Knihovny MFF UK na Malostranském náměstí 25 je pro vás připraveno 6 samostatných pracovních stanic, jejichž prostřednictvím může s dostupnými archivy pracovat každý zájemce z řad akademické obce i nejširší veřejnosti. Do práce s archivy nahrávek rozhovorů vás rádi zasvětíme. Kapacita a uspořádání Centra Malach umožňuje kromě individuální práce také organizované návštěvy skupin, například specializovaných studentských seminářů ze středních i vysokých škol. V případě zájmu navštivte CVH Malach kdykoli v otevíracích hodinách (viz sekce Kontakty) nebo napište na e-mailovou adresu malach(at)knihovna.mff.cuni.cz.

Od prosince 2013 probíhá projekt Multikulturního centra v Praze "Praha sdílená a rozdělená", jehož cílem je pomocí interaktivní elektronické mapy a procházek po metropoli přiblížit události první poloviny dvacátého století. Součástí realizace projektu jsou návštěvy studentů v CVH Malach za účelem vyhledávání informací a podkladů pro vytvoření interaktivní mapy meziválečné Prahy.

CVH Malach najdete i na Facebooku:

Site is valid XHTML 1.0 and valid CSS. Maintained with TED Notepad and Vim text editors.
    2009 © Institute of Formal and Applied Linguistics. All Rights Reserved. Access counter: 12201.

Site navigation: