Stránky České lingvistické olympiády se natrvalo přesouvají na adresu www.lingol.cz !!!

 

Přihlašování na letošní ročník již skončilo. Přejeme hodně štěstí!

Pro učitele

Chcete, aby se Vaši studenti mohli účastnit České lingvistické olympiády?

Není nic snazšího. Stačí napsat krátký e-mail s uvedením své školy a kontaktních údajů na info@lingol.cz. Budete zařazeni do informačního adresáře, odkud se budete dozvídat vše potřebné o dalším průběhu.

Co se od Vás bude chtít?

Budeme od vás požadovat zorganizování školní kolo ČLO na vaší škole. Hlavní organizační úkol je domluvit termín vhodný pro všechny zájemce (v rámci týdne v listopadu, který určíme) a zajistit pro ně volnou místnost. V pátek před začátkem onoho týdne vám pošleme e-mailem úlohy školního kola spolu s pokyny, kdy a jak je studentům zadat. Na řešení školního kola by mělo být vyhrazeno 90 minut čistého času. Olympiádu lze zadat celé třídě nebo jen zájemcům, co vám vyhovuje více. Budeme velmi vděční, pokud řešení od svých studentů opravíte podle klíče, který vám dodáme. Po skončení školního kola a opravení všech řešení vás emailem vyzveme, abyste nám poslali sken souhlasu se zpracováním osobních údajů všech účastníků a pro účely namátkové kontroly případně vybraná řešení.

Podrobné informace naleznete v propozicích - viz Aktuální ročník.

Komu účast nabídnout?

Všem studentům, kteří nemají alergii na přemýšlení! K řešení úloh nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti. Podle našich zkušeností však mají o lingvistické úlohy největší zájem ti, které zajímají jazyky, matematika nebo informatika.

Pro studenty

Přemluvte svého učitele, aby se přihlásil k organizaci ČLO na vaší škole. Pokud se vám nepodaří od svého učitele získat podporu, obraťte se na nás a něco vymyslíme.