Sedmý ročník České lingvistické olympiády byl vyhlášen na podzim 2018.

 

Harmonogram

Školní kolo proběhlo v týdnu 12. - 16. 11. 2018. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 2100 studentů, do regionálního kola postupuje celkem 223 z nich.

Regionální kolo proběhlo 21. 1. 2019 na filozofických fakultách Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Palackého v Olomouci. Do celostátního kola postupuje padesát nejlepších účastníků.

Celostátní kolo se bude konat 6. 4. 2019 v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (nám. Jana Palacha 2). Soutěž bude rozdělená na dopolední a odpolední část, mezi nimi pro vás zajistíme občerstvení. Harmonogram bude včas upřesněn.

Těšit se opět můžete na pět úloh, jejichž obtížnost bude o něco vyšší než v regionálním kole. Testy opravíme a výsledky vyhlásíme ještě ten den přímo na místě. Před vyhlášením pro vás zajistíme krátký komentář k řešení úloh, možná i krátkou přednášku s lingvistickou tematikou. První čtyři z vás v součtu regionálního a celostátního kola budou nominovaní na mezinárodní kolo IOL. Přibližně prvních deset z vás pak pozveme na soustředění. Bližší informace k němu vám ještě sdělíme s dostatečným předstihem.

Termín i místo konání soustředení bude uspřesněno.

Mezinárodní kolo, International Linguistics Olympiad, se bude konat 29. 7. - 2. 8. 2019 v Korejské republice ve městě Yongin, více nalzenete zde.

 

Níže jsou podrobné propozice letošního ročníku.