[EN]


Elements of AI+ (úvod do umělé inteligence)


AI, umělá inteligence, chytrá zařízení, strojové učení… Tato slova kolem sebe slyšíme stále častěji. AI postupně proniká do mnoha oborů lidské činnosti, od vývoje nových léků přes psaní divadelních her až po výběr životního partnera. Je to ale všechno stejná AI?

Ve spolupráci s prg.ai vám nabízíme online kurz s názvem Elements of AI, který vás uvede do tématu AI bez nutnosti rozumět komplikované matematice a programování. Kurz je volně dostupný zdarma.

Vlastní online kurz absolvujete na webu https://www.elementsofai.cz/

Předmět Elements of AI+ dále nabízí možnost se nad povinný rámec účastnit přednášek, seminářů, workshopů či společného čtení textů se zaměřením na umělou inteligenci.

Vyučující z různých fakult UK jsou připraveni studentům na jedné straně při plnění kurzu pomoci, na druhé straně nabídnout cenné rozšíření znalostí AI v daném oboru.

Kurz je určený pro všechny studenty/ky Univerzity Karlovy i mimo ni. Studenti/ky UK si předmět mohou zapsat jako volitelný kurz (NAIL130) a po úspěšném absolvování získat 3 kredity.

Více informací o kurzu naleznete přímo v sylabu kurzu v SISu: NAIL130. Pro získání zápočtu na Univerzitě Karlově je nutné vyplnit formulář (odkaz na formulář je uveden v SISu), do kterého zadáte odkaz na certifikát o absolvování kurzu. Kurz je možné absolvovat pouze 1x, není možné za něj dostat kredity opakovaně.

Podporu pro účastníky kurzu najdete na webu prg.ai, včetně hlavního kanálu pro dotazy na Discordu.

S libovolnými dalšími dotazy a připomínkami se na nás obracejte na elements-of-AI@ksvi.mff.cuni.cz

Online kurz Elements of AI vznikl na univerzitě v Helsinkách ve spolupráci s firmou Reaktor.


V rámci kurzu je možné navštívit přednášky AI v kontextu, které se konají ve čtvrtky od 17:30 na adrese: Malostranské náměstí 25, Praha 1. Více informací viz záložka Přednášky.

SOLAIR Conference on Future-Proof Regulation of Artificial Intelligence, Dec 12-13 in Prague and online

25.3.2024 16:00-17:30 workshop on AI Act in Practice, free registration required (send e-mail to cicero@ilaw.cas.cz), see webpage