hrát

 1 
V Japonsku, pochopitelně. "Tam je moje budoucnost," tvrdí čtyřiatřicetiletý Littbarski. Bříza na pozvánku do reprezentace nečeká netrpělivě
#2 "Pokud nehrajeme:1 proti prvním šesti celkům, nedá se na to dívat," hodnotí brankář Landshutu rozšířenou německou ligu (ln95043-022-p2s1A)

V bodování brankářů základní části bundesligy skončil první s gólovým průměrem 2.1 na zápas a 92procentní úspěšností. Daří se i Landshutu, který do play off postoupil z druhého místa a v 1. kole zatím vede nad Sachsenem 2:0 na zápasy. "Letos hrajeme dobře.
#3 Před sezónou nás posílili tři zkušení hráči, mezi nimi i Wally Schreiber, který byl loni nejlepším střelcem ligy a hrál:1 i v kanadské reprezentaci. (ln95043-022-p2s16)

S podobným krokem se do budoucna počítá i v české extralize, kterou bude hrát příští rok 14 mužstev. "Hlavním argumentem při uzavření německé ligy byla snaha odstranit stres z existenčních utkání a dát větší šanci mladíkům. Jenže tady nejsou tak kvalitní mladí hráči, aby mohli hrát ligu a podle toho spousta zápasů vypadá.
#4 Pokud zrovna nehrajeme:1 proti některému z prvních šesti celků, nedá se na to dívat. (ln95043-022-p2s26)

Jan Hrbatý, trenér Jihlavy: "S Litvínovem hrajeme vždy vyrovnaná utkání, dnes jsme vedli 1:0, ale chyby v obraně obrátily výsledek. Za rozhodující moment považuji, že jsme za stavu 4:3 pro domácí nevyrovnali na 4:4. Pak nás chemici přehráli."
#7 Vsetín - Kladno (5:1), Horst Valášek, trenér Vsetína: "Hráli:1 jsme naplno i proti Kladnu oslabenému o reprezentanty. (ln95040-032-p2s11)

O vyřazení Olomouce rozhodl už první set, který vyhrály Ukrajinky hladce 15:5. Úvodní zápas totiž Hanačky prohrály. Přesto zápas neodevzdaly, bojovaly o každý míč a nakonec k radosti diváků aspoň ve čtvrtek zvítězily.
#8 "Soupeř hrál:1 velmi dobře, z nás ale postupně opadávala nervozita i respekt a zaslouženě jsme vyhráli. (ln95042-029-p3s4)

Slováci pro společnou hokejovou ligu s ČR Bratislava - Otázka nadnárodní soutěže Slovenska s ČR v ledním hokeji stále není definitivně uzavřena.
#9 Podle slov předsedy správní rady slovenské hokejové extraligy Jána Stanovského je stále aktuální požadavek zástupců klubů hrát:1 společnou soutěž. (ln95042-039-p2s2)

"Když se udržíme, tak mám smlouvu ještě na rok, jestliže sestoupíme, jsem volný. Ovšem tady není nic jisté, nejsou peníze, a tak se může stát cokoliv. Mne teď čeká trest, a tak už pro mě sezona skončila.
#10 Do začátku června však budeme trénovat a hrát:1 přátelské zápasy," uzavírá Kubík. (lnd94105-112-p1s24)

Z Trenčína se vrátil jako mistr republiky. "Na vojně jsem získal hlavně fyzičku, pomohla mi však ale i herně. Teď prakticky mohu být na ledě pořád," říká tento jedenadvacetiletý obránce.
#12 - Zatím hrajete:1 dobrý hokej, bojujete. (mf920924-004-p2s4B)

Uveďme opět příklad, tentokrát jiného než finančního charakteru. Americká CIA kdysi při sledování sovětského tisku zjistila, že se ve sportovních zprávách nápadně často objevuje jméno fotbalového klubu jednoho malého sibiřského městečka. Tato informace vedla k odhalení utajené zbrojní továrny.
#15 Její zaměstnanci z nedostatku lepší zábavy hráli:1 fotbal, čímž dostali jméno městečka do sportovních rubrik. (ln95042-060-p8s6)

Trenér české hokejové reprezentace Ivan Hlinka má ještě stále šanci zůstat tím, kdo se pral Konec podtitulku "Co se to stalo s vaším mužstvem?" - ptali se nás naši švédští kolegové cestou na tiskovou konferenci po utkání Česká republika - Švédsko 1:4, kde asistent trenéra Hlinky Stanislav Neveselý o chvíli později prohlásil, že mu dnešní výkon jeho svěřenců dodává optimismus před zítřejším čtvrtfinále s Kanadou.
#16 Zvláštní zpravodaj LN ve Val di Fassa Jan Tobiáš Jsou novináři tak málo zasvěcení do hokejových věcí, nebo naši reprezentační trenéři přesvědčují sami sebe, že tak špatně už přece příště hrát:1 nemůžeme? (lnd94104-099-p1s2)

Nemusí to vyjít, ale bude ten, který se pral. Zalomte do komentáře jako rámeček!!!! Jsme takové maličko mrtvé mužstvo.
#17 Nemůžeme brečet nad tím, jak hrajeme:1, ale dva dny na sobě pracovat a pak vlítnout na Kanadu. (lnd94104-099-p1s26)

Rusnák u Botiče Včera došlo k dohodě mezi dvěma fotbalovými kluby z Vršovic: Slavia půjčuje Štefana Rusnáka na hostování do Bohemians. "Klokani" mohou využít služeb tohoto útočníka do konce roku.
#18 Poprvé už v příštím kole, kdy Bohemians hrají:1 na půdě Slovanu. (mf920923-051-p2s3)

"Na každý zápas rozděluji na prémiích 18 tisíc korun, do toho se musí vejít 22 hráčů a dva trenéři. Mach proti Zlínu dal tři góly, rozhodl utkání, dostal třináct set korun." To je dost málo...
#19 "Ani vynikající střelec nehraje:1 sám a rozdíl mezi hráčem, který dal tři góly a hráčem, který odehrál zápas a gól nedal, je třeba pět set korun. (mf920924-107-p9s1)

Kadlec se však se svými spoluhráči už nesejde, takže v Ostravě bude na konci března mít premiéru zbrusu nová obrana. Při neúčasti Kozla (zranění) a Kotůlka (zahraniční soustředění) mohl Uhrin z variant na Bělorusko vyzkoušet jen dvojici předstoperů Řepka - Gabriel. "Víc ukáže zápas až s Finskem.
#20 Řepka s Gabrielem hráli:1 dvakrát pohromadě a jsou na to tedy připraveni," říká Uhrin, který neúčasti krajánků využívá k testování dalších adeptů reprezentace. (ln95041-034-p4s7)

Dva dny před vánocemi skončilo první dějství naší druhé nejvyšší hokejové soutěže - I. NHL ČR. Po 26 kolech se tabulka rozdělila na dvě části - prvních osm mužstev bude hrát dvoukolově každý s každým finálovou skupinu, přičemž družstva začínají bez bodů i skóre získaných v základní části. Družstvo, které vyhraje finálovou část, se stává Přeborníkem ČR a postupuje do kvalifikace o postup do I. celostátní hokejové ligy.
#22 Družstva, která skončila na 9. - 14. místě, hrají:1 dvoukolově každý s každým o udržení v soutěži, ze které sestoupí poslední dva celky. (lnd91301-101-p4s5)

Naopak svůj náskok neustále zvyšoval před druhým Hradcem na konečných jedenáct bodů. Oproti loňskému roku, kdy kraloval Zetor, získali Jihočeši 46 bodů, tedy o jeden více než Moravané, při stejném počtu tří proher. Ta poslední ve 26. kole s HC Brno z konce tabulky byla však zarážející, ale při nutnosti získat co nejvíce bodů pro udržení, jak je výše uvedeno, snad pochopitelná.
#23 Hradec Králové stejně jako Opava hrají:1 tradičně o čelo tabulky již několik let. (lnd91301-101-p5s6)

Potřebuje ještě zlepšit servis a nabrat zkušenosti, beztak už je ale obávanou soupeřkou," pěla chválu Grafová. Na svou adresu poznamenala, že jí po tříměsíční přestávce chybí zápasová vyhranost, ale hlavně že už ji nic nebolí. "Dívat se na Grafovou v televizi nebo proti ní stát na kurtě, to je rozdíl," řekla Hingisová (68.), která si při blahopřání u sítě na německou hvězdu prvně mohla sáhnout.
#25 "Moc mi nepovolila, hraje:1 strašně rychle a dobře. (ln95042-042-p4s2)

Důvodem jsou přetrvávající snahy trenéra Mika Keenana jej "vytrejdovat". Janney už nedoprovázel Blues při jejich cestě z Winnipegu speciálem k utkání do Toronta. Janney proto letěl normální linkou, a poté se z domova spojil se svým agentem Bobem Murrayem.
#26 Keenan řekl, že pokud se mu jej nepovede prodat, nebude hrát:1. (ln95044-021-p6s6)

S Janou Novotnou má ovšem německá tenistka jinačí bilanci. Po vítězství v sobotním semifinále 6:3, 6:2 si udělala už dvaadvacátý zářez na své raketě. Tolikrát totiž byla Grafová úspěšná v dosavadních 25 vzájemných zápasech.
#27 Utkání trvalo 84 minut a Novotná ho zhodnotila slovy: "Steffi hrála:1 dnes jako v dobách své největší slávy." (ln95043-027-p3s6)

To znamená, že v OSN nemůžeme mít tři židličky, jednu federální, jednu českou a jednu slovenskou, ale pouze jednu nebo dvě. Tuto otázku má zcela v rukou slovenská strana: klade-li jako kategorický požadavek mezinárodněprávní subjektivitu Slovenska, pak je třeba stát rozdělit. Vzniknou dva nové státy, a tím ovšem problémy s nástupnictvím a dělením majetku.
#28 Na druhou stranu, až opadne vlna hádání o dělení, skončí podezírání z toho, že "federace a Češi hrají:1 volejbal proti samotnému Slovensku" (Dušan Slobodník), heslo "Vládnime si sami!" dostane reálný obsah a slovenský národ na sebe zároveň převezme příslušnou odpovědnost. (mf920901-089-p7s5)

Supervýkon podal obránce Řezníček i brankář Blažek." HOLÍK (Jih.): "Inkasovali jsme po chybách. Opět zklamali zkušení!
#31 Od příště hrajeme:1 na čtyři řady." (mf920924-110-p2s6)

Trenčín - Litvínov 2:7... HOSSA (T.): "Litvínov předvedl dobrý technický hokej se zabezpečenou obranou, podržel ho brankář Orct.
#32 Naši mladí v rozhodujících momentech nedokázali hrát:1 rozvážně." (mf920924-110-p3s4A)

Těžké rozhodování mezi Strahovem a Letnou Nymburk - Trenér fotbalové reprezentace Dušan Uhrin hovořil v úterý s novináři na téma dějiště zápasů svého celku.
#34 Jeho slova o tom, že on chtěl hrát:1 všechna domácí utkání na Spartě, ale vedení fotbalového svazu uvažuje jen o duelech s Nizozemskem (26. 4.) a Norskem (6. 9.) vyvolalo včera řadu bouřlivých diskusí. (ln95040-027-p2s2)

Ačkoliv je Frýdek v první polovině tabulky, trenér mluví o boji o záchranu. "Máme prakticky jediného sponzora, kterým jsou místní Válcovny. Přitom pořád slyšíme, jak všichni kolem nás posilují, včetně ohrožených mužstev Bohumína či Xaverova, boj o záchranu bude velmi těžký.
#36 Úvodních pět jarních kol mnoho napoví, protože hrajeme:1 v Havířově, v Praze s Xaverovem a v Bohumíně. (ln95043-008-p3s6)

Jasné však je, že na začátku sezóny jich má šanci hrát v NHL skoro padesát. A podle dosavadních zpráv z tréninkových táborů si chlapci ze srdce Evropy nevedou špatně. "Josef Beránek se zatím rýsuje jako nejlepší hráč v táboře," tvrdí hlavní kouč Edmonton Oilers Ted Green.
#37 Nováček Vladimír Vůjtek hrál:1 za Edmonton proti Montrealu (odkud byl nedávno do Edmontonu vyměněn). (mf920924-091-p3s8)

Termín Australian Open by měl být posunut na pozdější dobu a stejně tak začátek Wimbledonu. "Po odpočinku z přelomu roku necestuje do Austrálie většina hráčů v optimální formě. Zahájení Wimbledonu až v červenci by umožnilo uspořádat sérii přípravných turnajů na travnatých dvorcích."
#39 K rozhodnutí pořadatelů Australian Open hrát:1 finále žen na tři vítězné sety uvedla: "Již dnes jsou zápasy pro diváky velmi zdlouhavé". (lnd94105-084-p1s5B)

Následovalo několik komplimentů na naši adresu, jako například, že na MS do USA bychom se probojovat měli. S bodem ze středy by byl velice spokojen, každý zisk na hřišti soupeře bude hrát ve skupině významnou roli. Sestava napovídá hodně o defenzívní taktice, ale...
#41 "Nejsme zvyklí hrát:1 jen před jednou brankou, budeme se snažit ukázat se před oběma." (mf920901-031-p6s4)

Nevím, zda by se dnes na Slovensku našel politik schopný podobného činu. A když ano, počtu lidí, kteří by šli za ním, by chyběly nejméně čtyři nuly. Ján Štrasser
#42 Kde se bude hrát:1 derby? (ln94204-114-p1s1)

Ján Štrasser Kde se bude hrát derby? Praha (šv) -
#43 Deset dní před fotbalovým derby Sparty se Slavií není jasné, kde se bude toto ligové utkání hrát:1. (ln94204-114-p2s1B)

Fotbalisté T. I. C. Uherské Hradiště sice v Teplicích poprvé během letošního ročníku prohrávali, do poločasu však Soldán stačil vyrovnat a hned v první minutě druhé půle Podaný rozhodl o tom, že Uh. Hradiště vede tabulku stále bez ztráty jediného bodu. V moravském derby se favorizovaná Opava dlouho trápila v Bohumíně. Ještě pět minut před koncem to vypadalo, že domácí získají letošní první bod, radost jim však zkazil dvěma slepenými góly opavský Grussman.
#44 Blšany hrály:1 potřetí za sebou na domácím hřišti a potřetí pouze remizovaly- tentokrát s nováčkem z Ústí nad Labem. (ln94208-119-p2s6)

Na US Open se proto většinou připravuje na antuce. Proto jsem na tomto turnaji nemyslel dál než na čtvrtfinále, takže jsem spokojen, řekl Muster poté, co zopakoval loňský výsledek. K utkání se svým přítelem Agassim vzhlíží bez obav: Nemíním s ním soutěžit v oblékání, ale v tenise, kde s ním mám bilanci 4: 1.
#45 Prvně jsme spolu hráli:1, když mu bylo šestnáct a prohrál se mnou v pěti setech. (ln94210-122-p4s6)

Jen na něm záleží, jestli ještě někdy vyhraji grandslamový titul, poklonil se vyšším silám vítěz French Open 1989, nicméně na kurtě není pro něj jediný míč ztracený a je proto přezdíván elektrická myš. Agassi se na letošním US Open snaží dokázat své stávající přítelkyni, herečce Brooke Shieldsové, že je lepší než její dědeček. Frank Shield postoupil do finále amerického mistrovství tehdy ještě ve Forest Hills v roce 1930, Agassimu se totéž povedlo o 60 let později.
#46 Na jedné noze se tenis hrát:1 nedá, oznámil Reneberg (48.) poté, co vzdal v dalším americkém osmifinále krajanu Martinovi za stavu 6: 3, 0: 3. (ln94210-122-p5s1)

Takže mezi námi je všechno , jak má být." Na jak dlouho se ještě cítíte jako hráč? "Nikdy jsem neplánoval moc dopředu.
#48 Pokud mě nevyřadí nějaké zranění a vydrží mi forma, budu se snažit hrát:1 co nejdéle. (mf930713-025-p2s40)

Na spršku urážek ze strany jihlavských diváků odpověděl ruský obránce v dresu Slavie Andrej Jakovenko tím nejlepším možným způsobem. Šťastným gólem vstřeleným 28 sekund před koncem normální hrací doby totiž rozhodl o vítězství svého týmu 5:4 a výrazně tím posílil jeho naděje na účast v play off. "V dva body jsem na konci už příliš nevěřil," přiznal slávistický trenér Farda po zápase, při kterém si divák moc hokejové krásy neužil.
#50 "Dukle o nic nejde, a proto hrála:1 vlažně. (ln95049-038-p3s2)

Němci neradi vzpomínají na bulharské vyřazení na MS v USA a budou se pokoušet o odvetu. Dokázali však prohrát i ve Walesu a ztratit bod v Albánii. Walesané mají opět šanci překvapit, ovšem jak Němci, tak Bulhaři budou zřejmě nad jejich síly.
#55 Rusko hrálo:1 s Řeckem ve skupině pro MS v USA a předtím jako celek Sovětského svazu čtyřikrát v kvalifikaci pro MS a ME. (ln94208-130-p19s1)

Walesané mají opět šanci překvapit, ovšem jak Němci, tak Bulhaři budou zřejmě nad jejich síly. Rusko hrálo s Řeckem ve skupině pro MS v USA a předtím jako celek Sovětského svazu čtyřikrát v kvalifikaci pro MS a ME. Řekové dosud postoupili do závěrečných bojů MS a ME jen dvakrát, ale vždy ze skupiny s Ruskem nebo SSSR, a pokaždé byli vítězi skupiny.
#56 Skotsko s Ruskem hrálo:1 jen ve Španělsku a na ME ve Švédsku (jednou SSSR, jednou SNS). (ln94208-130-p19s3)

S Kadlecem, či bez něho- to je klíčová otázka trenéra české fotbalové reprezentace Dušana Uhrina, kterou musí vyřešit před dnešním úvodním utkáním kvalifikace ME v 16.30 v Ostravě s Maltou. Trenér Uhrin má připraveny tři varianty sestavy: s Kadlecem uprostřed trojice stoperů a bez Látala v záloze, s Kadlecem i Látalem (chyběl by záložník Frýdek) a do třetice jen s dvojicí stoperů (čili bez Kadlece), zato pětičlennou druhou vlnou. V každém případě je jasné, že Kubík obsadí místo libera, kde před svým zraněním nastupoval právě Kadlec.
#58 Nevěřím, že budu hrát:1. (ln94209-89-p3s3)

Předseda Halík dodal, že nepochybuje o platnosti smlouvy mezi NHL a naší federací, kterou druhá strana zpochybňuje. "Hovořili jsme s americkými právníky a ti nám řekli: co je na té smlouvě neplatného?" Na otázku, jak se zachová Petr Hrbek, předseda Halík odpověděl: "Petr je z toho nešťastný.
#59 V prvním roce mu dali smlouvu na 350000 dolarů, a tak by rád v Detroitu hrál:1." - (mf920922-056-p2s20A)

začátky představení ve 22 hodin. Koncert Joan Baezové v pražské Lucerně začíná ve 20 hodin. Výstava Jana Tichého nazvaná Krajina bude zahájena v 18 hodin v pražské Galerii U Řečických a potrvá do 17. srpna.
#63 Ředitel musel vzít koště, aby tenistky mohly hrát:1 (mf930713-017-p1s1)

Na Žižkově by měli angličtí diváci převahu. I kdybychom jim prodali jen 500 lístků, zbylé by koupili na černém trhu, říká Horník. Londýnský tým pojede minivýprava Viktorie v čele s trenérem Kotrbou okouknout příští sobotu a k cestě využije soukromého letadla žižkovského prezidenta Čekana.
#64 Chelsea bude hrát:1 v Newcastlu. (ln94205-125-p4s2)

Už jste se potkali na hřišti? Jako spoluhráči nikdy. Od mládí jsem hrál v Šardicích, od dorosteneckých let v Baníku.
#65 Proti sobě jsme nastoupili jednou - loni ve druhé lize, kdy Ivoš hrál:1 v Benešově a já hostoval v Havířově. (ln94206-131-p6s3)

Když devatenáctiletý Evan Stewart zvítězil ve skoku z jednometrového prkna, nebyli mu pořadatelé schopni zahrát správnou hymnu. Evan hned po svém vítězství telefonoval domů mamince a všechno jí barvitě vylíčil. Mezinárodní jury uznala protest kanadské výpravy proti výroku rozhodčích v utkání vodních pólistek s Ruskem a nařídila opakování zápasu, což v historii tohoto sportu nemá obdoby.
#67 Kanaďanky, jež v Římě obhajují stříbrné medaile z Perthu, prohrály s Ruskem 6: 7 a důvodem jejich stížnosti byla skutečnost, že jim rozhodčí v závěru utkání nedovolili hrát:1 power play bez brankářky. (ln94208-97-p4s2)

Když jsme potom dostali hned po přestávce druhý gól, museli jsme hrát vabank. Ani to nám nepomohlo. Hradiště nevede ligu jen náhodou.
#68 Trenér Uh. Hradiště Juran byl naopak spokojen: Teplice hrály:1 v prvních dvaceti minutách excelentně. (ln94209-99-p3s13)

Mírnější trest pro Kometu Český hokej nechystá jednu soutěž se Slováky Praha -
#69 Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje vyhověl prvoligové Kometě Brno a zmírnil její trest za výtržnosti diváků v utkání s Jindřichovým Hradcem, které se hrálo:1 11. února. (ln95047-034-p2s1C)

Podle posledního žebříčku zámořských skautů má z hokejistů, kteří působí v českých soutěžích, největší naději uspět na letošním draftu jihlavský obránce Petr Buzek. V evropském pořadí je čtvrtý, za ním následují na 5. místě Jan Hlaváč (Sparta), na 8. Miroslav Gureň (Zlín), na 9. Marek Židlický z Kladna a na 17. místě útočník prvoligového Sokolova David Hruška. Z hráčů působících v zámoří má největší šanci bývalý útočník Plzně Petr Sýkora (Detroit Vipers v IHL), který je v kanadsko-americkém žebříčku čtvrtý.
#70 Na letošním draftu bude ze zámořských hokejistů navíc jediným, který již hraje:1 profesionální soutěž. (ln95049-040-p2s6A)

by bílý mohl ještě prohrát. Jiný pokus 7.h4 by vedl též k remíze: Do obtížnější situace se dostal černý v partii Kremeněcký-Minasjan, hrané v Rusku v roce 1992.
#72 Dále se hrálo:1: (ln94207-87-p7s3)

Následující nápor domácích už vyzněl naprázdno a naopak Benešov jeden z četných protiútoků proměnil. Jaroslav Hřebík, trenér Benešova: Vysoce účelnou taktickou hrou jsme domácí k ničemu nepustili. Karel Brückner, trenér Drnovic: Benešov zvítězil naprosto zaslouženě.
#74 Chtěli jsme hrát:1 nátlakový fotbal, který však ztroskotal na kvalitní obraně Benešova. (ln94202-123-p7s3)

Poločas: 0:1. Slavia: Stejskal - Kozel - P. Novotný, Pěnička - Vávra, Krištofík, Berger, Bejbl, Šmejkal (64. Miroslav Beránek, trenér Slavie: Utkání mělo dvě fáze.
#75 Dokud jsme hráli:1 proti jedenácti , byl jsem spokojen, soupeře jsme nepustili do šance. (ln94202-123-p11s2)

Skóre uzavřel v 60. minutě Hřídel, který zužitkoval přihrávku Obajdina. Domácí i nadále útočili, avšak s prudkými střelami Kočího a Obajdina si Blažek poradil. Rozhodčí: Legierský.
#77 Fr. Barát, trenér Bohemians: Domácí hráli:1 s nadšením a vítězství si zasloužili. (ln94205-118-p24s1)

Už jste se zbavil své pověsti mařiče šancí? Je to otázka štěstí a já ho zatím moc neměl. Je pravda, že jsem v koncovce zbrklý, vždy se snažím něco uspěchat...
#78 Myslíte, že zápasem na Slavii nastal zlom a teď už budou hrát:1 Jihočeši to, co vloni? (ln94206-133-p7s2B)

Kapitánka počítá s několikadenní přípravou před Fed Cupem, nejlépe prý rovnou ve Španělsku, které v dubnu nabídne ideálnější počasí než Čechy. Zdali fakt, že je osobní trenérkou Jany Novotné, bude výhodou, nebo by se mohl obrátit proti ní, nedokáže Hana Mandlíková posoudit. "Věřím, že vytvoříme dobrou partu, která nebude žít jen tenisem a kvalifikací, ale posedí spolu i večer.
#80 Fed Cup jsem vždycky hrála:1 ráda, těšila jsem se na ten týden, který se tak lišil od zbytku roku, kdy se člověk stará pouze o sebe." (ln95045-025-p3s3)

Až tedy napříště bude tato společnost "novokřtěnců" s ručením povážlivě omezeným vydávat nějaká prohlášení, mějte na paměti, že původní občanská iniciativa CH 77 s tím nemá nic společného. Nikdy jsme sice nebyli tak movití jako Toyota, aby pod tímto označením mohl někdo nepatřičný podnikat, ale čest je majetek, který se ukrást nedá. Kouč Keenan chce Tichého do St. Louis
#82 Největším českým cestovatelem po klubech zámořské NHL se patrně stane bývalý plzeňský obránce Milan Tichý (25 let), který v současné době hraje:1 na farmě New Yorku Islanders v Denveru. (ln95046-020-p2s1)

Kosice - Vítězem mariášové olympiády v Kosicích na Královéhradecku se stal v sobotu Jiří Štefan z nedalekých Puchlovic. Mezi 112 soutěžícími byla i žena, Romana Beníšková z Prahy, která skončila devátá.
#83 Turnaj se hrál:1 na čtyři kola o délce 45 minut. (ln95049-112-p2s3)

Česká hokejová reprezentace prohrála ve svém posledním vystoupení v základní skupině na 58. mistrovství světa ve Val di Fassa s olympijskými vítězi ze Švédska 1:4. To rozhodlo o tom, že v milánském čtvrtfinále nastoupíme ve čtvrtek od 16 hodin proti Kanadě, vítězi skupiny A. Další dvojice tvoří: Švédsko - Itálie, USA - Kanada a Finsko - SRN/Rakousko.
#84 O sestup bude hrát:1 Norsko s poraženým ze vzájemného zápasu Rakousko - Velká Británie (Rakušanům stačí na záchranu remíza). (lnd94103-122-p1s3)

AIK totiž získal ze svých devíti mistrovských titulů osm do roku 1937 a tři ze čtyř pohárových triumfů dobyl rovněž před válkou. Tehdy právě AIK Stockholm a göteborgský klub Oergryte vládly domácí kopané. Dokonce dodnes je Oergryte v počtu švédských titulů na prvním místě společně s IFK Göteborg - oba kluby jich mají čtrnáct.
#85 V době útlumu hrál:1 AIK dokonce třikrát ve druhé lize, ale vždy se po sestupu ihned vrátil do nejvyšší soutěže. (ln94202-106-p6s1)

Občas se ptám, proč sem vůbec jezdím, lamentoval po utkání Ivaniševič, který během zápasu pozoroval na obloze letadla, startující z nedalekého letiště: Uvažoval jsem o tom, že v tom příštím už budu asi sedět. Wimbledonský finalista minulý týden vzdal s namoženým stehnem v prvním kole Hamletova poháru, jediného turnaje na betonových kurtech, který si před US Open naplánoval.
#86 Nemohu se na tomto povrchu zabydlet, nevím, co hrát:1, stěžoval si Ivaniševič, na zdravotní potíže však své vyřazení svádět nechtěl: Maximálně mám zraněný mozek... (ln94204-129-p3s5)

Kuala Lumpur - Aféra s ovlivňováním výsledků a úplatkářstvím v nejvyšší fotbalové soutěži Malajsie se rozrostla o dva české bratry Miroslava a Roberta Božíkovi, po nichž malajsijská policie pátrá. V této souvislosti požádala o pomoc Interpol, neboť podle americké agentury AP se oba bratři vrátili do ČR.
#89 Miroslav hrál:1 ve státě Negri Sembilan v letech 1990-1993, Robert od roku 1991 do roku 1994. (ln95046-041-p2s3)

S výkonem svého mužstva byl však spokojen: "Před zápasem bych vzhledem k absenci Chovance a Novotného bral bod, se dvěma jsem samozřejmě maximálně spokojen. Za výkon, který jsme od 25. minuty předváděli, jsme si výhru zasloužili. " O osudu zápasu se rozhodlo patrně ve 27. minutě, když domácí Přibyl za stavu 1:0 zblízka překopl prázdnou Koubovu branku.
#90 "Ten moment nás psychicky rozhodil a hráli:1 jsme jen pasivně ve středu hřiště," říká budějovický trenér Tobiáš. (lnd94103-133-p1s9)

Možná mi nebudete věřit, ale přišel za mnou šéf restaurace a oznámil mi, že kuchaře vyměnili. A skutečně je to znát, jídla už jsou poživatelná bez obav, že mi budou muset vypumpovat žaludek. Je to od nich milé, že takhle vyšli tenistům vstříc.
#93 Ještě mám v hlavě pár dalších zlepšováků, pokud je vyslyší, na konci kariéry bude vcelku příjemné hrát:1 v New Yorku tenis, chválil pořadatele Medveděv. (ln94206-125-p2s6)

Z toho někdy pramenily na střídačce zmatky. V posledních minutách vždy věřil stejným hráčům, i když ho někteří opakovaně zklamali. Přesto šli v rozhodujících chvílích na led zase oni.
#95 Bukač možná dokáže lépe rozpoznat, komu se v zápase daří, a ti nejlepší pak ke konci zápasu hrají:1 oslabení nebo přesilovku. (ln94208-107-p4s22)

Olomouc - Litvínov (3:0), František Vorlíček, trenér Litvínova: "Z teoretického hlediska oba dva soupeři neměli účast play off jistou. Brankář Cagaš byl pro nás nepřekonatelný." Josef Augusta, trenér Olomouce: "Nyní počkáme na uzdravení Zimy a Tomáška a pomalu se budeme připravovat na závěrečné boje v play off."
#97 Vsetín - Sparta (6:1), Horst Valášek, trenér Vsetína: "Sparta s vysunutou obranou hrála:1 v první třetině dobře, ale pak jsme se dostali do takového tempa, že to vypadalo, jako by tam soupeř nebyl." (ln95046-022-p2s4)

Hrdina ve Velkých Popovicích SCOUT NHL HRAJE DRUHOU LIGU Jiří Hrdina, čs. hokejový reprezentant, později hráč Calgary a Pittsburghu v NHL, bude hrát v druhé české NHL za Velké Popovice.
#99 Sponzor tohoto klubu Jiří Chein, majitel rychlého občerstvení v Praze 4, se dočetl v novinách, o čemž neměl ani tušení, že totiž Hrdina po návratu domů by případně za Popovice rád hrál:1, poněvadž tam má mnoho kamarádů, bývalých hráčů Sparty, Hajdůška, Honce, atd. (mf920922-071-p2s2)

Na začátku kryla tři tvrdé střely, pak dvakrát kapitulovala, třetina skončila 2:2. Generální manažer Tampy Phil Esposito připustil, že hlavním důvodem k nasazení brankářky byla snaha o publicitu. Zápasu přihlíželo 8223 diváků.
#100 Rheaumeová hraje:1 hokej od pěti let a byla členkou kanadského mužstva, které letos získalo titul na MS v ženském hokeji. (mf920925-063-p1s9)
 2 
Stalo se módou hrát Maryšu jako psychodrama, jako jakousi českou Ifigénii. Takové čtení textu je ovšem dnes podle mne opravdu zastaralé. Dříve se také hodně škrtalo.
#5 Já proto hraju:2 Maryšu do poslední tečky, včetně scénických poznámek. (ln95043-032-p9s4)

Dříve se také hodně škrtalo. Já proto hraju Maryšu do poslední tečky, včetně scénických poznámek. V příběhu jsou zasuté jímavé osudy.
#6 Stačí jen rozmlátit kladivem zprofanovanou představu o tom, jak se mají hrát:2. (ln95043-032-p9s6)

Zbylé mušketýry ztvární Otakar Brousek ml. (Athos), Zdeněk Hruška (Porthos) a Dalibor Gondík (Aramis), v ženských rolích se objeví Veronika Jeníková (Královna), Vlasta Žehrová (Mylady de Winter) a Sabina Laurinová v alternaci s Kamilou Špráchalovou (Paní Bonacieuxová). Krále Ludvíka XIII. hraje Zdeněk Žák, kardinála Richelieu Pavel Pípal, starého D'Artagnana Otakar Brousek starší. V inscenaci vystupují starší i noví členové souboru Divadla ABC: vedle Filipa Blažka, který zároveň hostuje v Národním divadle v roli mladého Peera Gynta, k nim patří například Otmar Brancuzský (z Klicperova divadla v Hradci Králové) či Ernesto Čekan (z Městského divadla v Mostě).
#73 Kromě herců hrají:2 v D'Artagnanovi i členové techniky, inspicienti, nápovědy a další zaměstnanci divadla. (ln95047-045-p5s2)

Nadace Pro Thalia si od svého založení v roce 1991 vytkla za cíl obnovu již dvacet let uzavřeného Komorního divadla v Hybernské ulici. Ministerstvo vnitra, které je vlastníkem budovy, v jejímž suterénu se divadelní sál nachází, se na nadaci obrátilo poté, co od záměru na koupi objektu odstoupila firma Mach Holding. Nadace Pro Thalia již před rokem zveřejnila návrh na rekonstrukci celého domu, jehož komerční využití (hotel, restaurace) by umožnilo financovat i divadelní provoz.
#92 Mělo by se tu hrát:2 divadlo v němčině, a to jak činohra, tak komorní opera. (ln94205-101-p2s4)
 3 
A snad i s příslušnou dávkou nedůvěry. servis Pátý ročník tradičního semináře Současná maďarská filmová tvorba se koná v pražském Maďarském kulturním středisku ve dnech 4. - 6. září. Na programu (od 17 hodin) jsou mj. nejnovější snímky režiséra I. Szabó Milá Emo, drahá Bětko a Setkání s Venuší či titul režiséra A. Lukátse Tři sestry, jehož tvůrce se semináře osobně zúčastní.
#11 Na největších varhanech v Československu hrají:3 ode dneška až do 14. září v Olomouci účastníci 24. ročníku Mezinárodního varhanního festivalu. (mf920902-034-p1s3)

Jsem člověk, který - když už se do něčeho dá - nerad prohrává. Třeba si nesáhnu na slunce... ale dosáhnu alespoň toho, čeho jsem schopen." Foto: L. Mimra/Fotoport/
#52 Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetanu bude hrát:3 Wihanovo kvarteto dnes v pražském kostele sv. Šimona a Judy. (lnd94103-097-p1s1)

Doma počítá s odbytem 80000 vozů a do Německa vyveze 30000 favoritů a formanů. Návrat Laury Skupina Laura a její tygři na půldruhého roku zmizela z domácí scény i z povědomí posluchačů.
#60 Hrála:3 v zahraničí, především ve Francii. (mf920925-018-p2s2)

Recenze HUDBA: Předposlední, sobotní den festivalu Pocta katedrále měl všechny předpoklady k tomu, aby Pražany toužící po víkendovém odpočinku zaujal svou odlehčenou dramaturgií. Tradiční odpolední varhanní koncert, který v Loretě představil rakouského varhaníka Hanse Haselböcka, totiž večer v Míčovně Pražského hradu vystřídalo vystoupení maďarského Mandelova kvarteta, muzikantů proslavených po Evropě svým netradičním přístupem k interpretaci populárních písní a tanců minulých století (hlavně renesance a baroka).
#66 I když soubor hrál:3 fantasticky (něco podobného jsem v tomto žánru doposud živě neslyšel), představení mělo drobnou vadu na kráse- uskutečnilo se pro pouhých dvacet posluchačů. (ln94208-88-p3s1)

Toto spojení není náhodné a vyplývá z mnohých předchozích společných vystoupení Hradišťanu s AG Flekem, případně s lídrem kapely, písničkářem Vlastou Redlem. Snažili jsme se vyvarovat toho, aby se naše fúze projevovala v každém okamžiku záznamu, vysvětluje Redl způsob práce při nahrávání. Některé písně proto znějí poměrně čistě folklorně a jiné zase bigbítově.
#76 Skupinu AG Flek, která rok a půl nehrála:3, letos Redl obnovil převážně s novými hudebníky. (ln94204-100-p3s3)

Co - kdy - kde Trio Montanaro vedené francouzským flétnistou Miguelem Montanarem, který v Čechách vydal již dvě alba s etnicky orientovanou akustickou hudbou, vystoupí dnes v 19.00 v Maďarském kulturním středisku v Praze (Rytířská 25). Patricia London ante Paris je název výstavy, kterou dnes v 18 hodin zahájí Galerie U dobrého pastýře v Brně.
#81 Kvartet Emila Viklického hraje:3 dnes od 21 hodin v pražském Jazz klubu Reduta. (ln95045-045-p4s1)

Úspěšnou tečku skvěle připraveného festivalu udělal svým vystoupením Niederösterreichisches Tonkünstlerorchester, jenž působí ve Vídni a v Dolním Rakousku, a dirigent Alfred Eschwé. Úvodní číslo koncertu, předehru k opeře Don Giovanni W. A. Mozarta, zahráli Rakušané velmi dobře, hra měla patřičný švih, barevnost a plasticitu. Následující Dvořákův Houslový koncert a moll byl nejenom další poctou Praze, ale i uměleckou výzvou.
#96 Hrát:3 zde tak důvěrně známé dílo je pro každého cizince nelehký úkol. (ln94209-75-p3s3)
 4 
To je možné jen společným úsilím. Prezident Havel předkládá své myšlenky v době, kdy celá Evropa, vzhledem k padesátému výročí konce války, dělá bilanci a zabývá se výhledy do budoucna. Jako součást tohoto bilancování by měl být projev chápán.
#1 Nejen z hlediska Čechů, ale také, a snad především, Němců bude vzájemný vztah hrát:4 významnou roli pro jejich pozici v Evropě. (ln95042-088-p4s3)

Podnikatelské nápady zveřejněné v této rubrice odměňujeme vedle běžného honoráře i stokorunovou premií. Uvítáme nejen nápady, které jste uplatnili ve vlastní podnikatelské praxi, ale i takové, s nimiž se čtenář - dopisovatel setkal jako spotřebitel. Kameny nejen pro štěstí
#14 Při úsporách nákladů hraje:4 největší roli výběr suroviny (cmpr9417-028-p3s1)

Což v dnešních novinářsky a časopisecky gründerských Čechách, kde např. ředitel televize Nova prohlašuje, že určité diskutabilní pořady jsou zařazovány prostě proto, že si to diváci přejí, a vůbec vše se zdá být podřízeno zisku, zní značně rajsky. V nových spolkových zemích je však Spiegel přijímán s překvapivě menším zájmem. Zřejmě proto, že je příliš identifikován se západoněmeckou realitou, a také proto, že sociální struktura v bývalé NDR je odlišná.
#21 Svou roli jistě hraje:4 i nám známý hlad po bulváru, léta nedostupném. (ln95042-011-p4s3)

Jak si to vysvětlujete? "Důvodů je více. Jedním z nich byl zřejmě obecný dojem, že federace nemá perspektivu, a mé nezvolení do federální funkce není tudíž žádnou tragédií.
#24 Ale svou roli mohlo hrát:4 pochopitelně i to, že už tolik lidí nespojovalo naděje na demokratický vývoj jednoznačně s mou osobou. (mf920924-128-p3s6)

Obezita a virové infekce Po intracerebrální (nitromozkové) infekci virem psinky se u části myší po překonání onemocnění vyvine obezita. Krátce po infekci je možno virus prokázat ve ventromediálních oblastech hypothalamu a u obézních myší dochází následně v této oblasti ke ztrátě části neuronů.
#33 Hypothalamus je část mozku, která mimo jiné hraje:4 významnou úlohu v regulaci příjmu potravy a zdá se možné, že některé virové infekce, které ani nemusí vyvolat klinicky manifestní onemocnění, by mohly takto navodit vznik obezity. (vesm9212-036-p2s3)

Církev nahradila brzký příchod Krista sakramentalismem. Spása, která měla nastat s Kristovým příchodem, se začala uskutečňovat v každém okamžiku přítomnosti, a tudíž každý křesťan měl na ní účast a podíl. Křesťanská eschatologie se tak vlastně vrátila k perspektivě starozákonní.
#35 Eschatologie hrála:4 podle Bultmanna rozhodující úlohu v dějinách Západu. (ln95042-014-p2s12B)

LUMPOVÉ V EVROPĚ Kuba je nejlepší HAVANA -
#38 Při rozbití socialismu ve východní Evropě hráli:4 rozhodující úlohu různí lumpové a protispolečenské síly. (lnd91303-007-p4s1)

Důvody mohou být velmi rozličné - neochota či neschopnost smířit se s tím, že pohledy na použití zvířat k experimentům již i u nás nejsou tak unifikované jako v nedávné minulosti. Není nutné příliš zdůrazňovat, jakou úlohu přisoudil minulý režim zvířeti - spotřební materiál. Vždyť je přece tak snadné si zvířata v požadovaném množství a s požadovanými parametry namnožit.
#49 Může tu ovšem hrát:4 roli i neochota či neschopnost vzdát se dlouhodobě zaběhlých pracovních stereotypů, nebo i neznalost celé šíře problému. (ln94200-124-p4s3)

Jejich tržní cena se pohybuje kolem 400 milionů Kč. Podle Platzera jde o bezprecedentní způsob převedení hodnotných částí státního majetku do soukromého vlastnictví bez vědomí ministerstva privatizace a FNM. Vlastníkem budov je dnes soukromá akciová společnost SPN- pedagogické nakladatelství.
#57 Hlavní roli při této transakci hrál:4 ekonomický náměstek Platzera Miloslav Burdátš a bývalý právník n. p. SPN, dnes podnikatel František Talián. (ln94209-16-p5s2)

Včera uvedl na náš trh Bonton její třetí album Síla v nás. Oproti předchozím je méně explozívní. Dechy jsou sice stále výrazné, ale latinské rytmy i perkuse s výjimkou úvodní skladby Lidi se shromáždí ustoupily do pozadí.
#61 Větší roli naopak hraje:4 kytara. (mf920925-018-p2s8)

Sebejistá válečnická rétorika, často ani nekamuflovaná polopravdami diplomatického jazyka a přátelskými úsměvy, musela české delegaci jednoznačně odpovědět na otázku, kdo je kdo na Balkáně a co vlastně chce. Další vývoj konfliktu na Jadranu je těžko odhadnutelný. Jen jedno je téměř jisté: po krátkém oddychovém čase letních měsíců vypukne válka znovu.
#79 Odhady se liší pouze v tom, jakou podobu bude mít, jakou roli v něm bude hrát:4 pět velmocí sdružených v tzv. kontaktní skupině a nepřenese- li se do dalších oblastí. (ln94208-62-p5s3)

Pokud se takový člověk osvědčí a ukáže, že je schopen se zdokonalovat, zajistíme mu kvalifikaci třeba pro profesi strojníka nebo pro obsluhu nějakého stavebního mechanismu. Snažíme se totiž, aby naši lidé byli co nejuniverzálnější, říká P. Brůžek. Konkurenceschopnost a ekonomická prosperita firem nezávisí pouze na počtu řemeslníků a kvalifikovaných pracovních sil.
#87 Stále větší roli hraje:4 i jejich odbornost a kvalita. (ln94206-16-p7s2)

Výstava trvá do 4. listopadu. Spor uvnitř ODS o privatizaci Poslanec Federálního shromáždění Jiří Jílek (ODS) z Karlových Varů chce svůj poslanecký klub tlačit k odvolání náměstka českého ministra pro privatizaci Michala Soukupa (ODS), který byl do loňského ledna předsedou karlovarské privatizační komise.
#91 Podle materiálů, které se poslanci Jílkovi dostaly do rukou, má náměstek Soukup hrát:4 jednu z klíčových rolí v privatizačních aférách v Karlových Varech. (mf920922-040-p2s2)