Warning: Information about this connective has been partially automatically extracted from the source corpus and may need manual corrections and additions.

precedence-succession (100%; intra 47%; adverb)
[arg_semantics: precedence-succession:succession; ordering: 2]
complex_forms (32%): a naopak vzápětí / nejprve vzápětí / a vzápětí
modifications (5%): hned vzápětí
examples: Třikrát vyhlášený regulační stupeň při výrobě tepla a elektřiny na Ostravsku v závěru roku 1993 znamenal, že lidem celkem 6 dnů netekla teplá voda, ale platili ji naplno. Vzápětí následoval další regulační stupeň a vše se opakovalo. Výsledkem bylo zase jen pár marek: nějaké starobince jako "humanitární gesto". Ale i o tom se přestalo v Bonnu hned vzápětí mluvit. Nováček své podání nedal a naopak vzápětí vzal servis Argentinci. Jediné, co mě trochu zaskočilo, bylo, že Sparta mě nejprve chtěla, a vzápětí to bylo jinak. Konsorcium již počátkem roku žádost podalo a vzápětí stáhlo. Jelikož n. p. SPN tuto žádost splnit nemůže, Talián získá plnou moc od Burdátše, aby budovy mohl prodat. Vzápětí Talián budovy prodává soukromé společnosti SPN- pedagogické nakladatelství za 37 milionů Kč. Těsně před desátou hodinou včera dopoledne havarovala na mostě v obci Roudné u Českých Budějovic cisterna s lehkým topným olejem. Vzápětí je mastná skvrna na hladině Malše a blíží se k městu. Jelikož n. p. SPN peníze neměl, Talián získal plnou moc od Burdátše, aby budovy mohl prodat. Vzápětí budovy prodal a. s. SPN- pedagogické nakladatelství, kde je podílníkem, za 37 mil. Kč. "Je ovšem pravda, že se jeden služební pes poté, co byl jeho psovod omráčen lahví od šampaňského, zbavil náhubku a vzápětí pokousal dva policisty a jednoho maďarského fanouška," dodal L. Polka. To Kaděra chytře vystihl špatnou rozehrávku na slovenské modré čáře a počtvrté překonal jesličkami Hartmanna. Ten dostal vzápětí od Alinče další branku a nechal se vystřídat Michalíkem. Brankáře Švédů ohrozil hned z prvního protiútoku hlavičkou těsně nad břevno Poborský, vzápětí musel brankář vyrážet Majorošovu střelu. Nejprve brankář Eriksson podrazil nohy ve vápně Jančulovi, což neunesl trenér domácích a byl vyloučen z lavičky. Vzápětí fauloval i brankář Viktorie a Švédové vyrovnali. Ve 4. minutě zblokoval Lokvencovu střelu brankář Maier, vzápětí vyrážel Džubarův střílený centr. K tragické události došlo v sobotu odpoledne, kdy se Tomáš E. snažil zachránit psa, vzápětí ho však strhl proud vody a začal se topit. Konečně jsme ale začali proměňovat šance, radoval se havířovský trenér, zato pardubický Pravoslav Chalupa odjížděl zklamán: Podržel nás brankář Schejbal, ale všechno se lámalo ve 34. minutě, kdy obrana neuhlídala Krajčoviče. Vzápětí stejný hráč 'zařídil' po faulu Fišera penaltu a bylo rozhodnuto. Za dalších deset sekund proměnil Smeták sólo a vzápětí ještě Geffert nastřelil tyč. Kuka naservíroval míč Novotnému, jemuž placírka nevyšla. Vzápětí se sparťanský obránce neprosadil ani sám před odkrytou bránou. První díl se týká hry bez not, druhý díl pak postupně zapojuje hudební teorii, různé formy doprovodu, hru trsátkem, blues atd. Látka je vzápětí vysvětlena na příkladech. Ve třetím setu srovnala na 3:3 a vzápětí na 4:4, ale Novotná lepším závěrem strhla vítězství na svou stranu.
non-connective usages (34%)
adverb (100%)
examples: Domácí se prosadili ve 41. minutě, kdy Bílek rozehrál rohový kop a Časko hlavou otevřel skóre. V poslední minutě první půle jablonecký brankář Jánoš nejprve vyboxoval centr Poborského a vzápětí chytil střelu Bílka. Strahov opět v palbě Na nedávné valné hromadě Českomoravského fotbalového svazu se zástupci nejslavnějších klubů málem pusinkovali u skleničky koňaku a vzápětí vyjma představitelů Unie majitelů fotbalových klubů vystřelili ruku nahoru pro zvolení staronového předsedy Chvalovského. Druhý gól přidal těsně před koncem třetiny Zelenka. Vzápětí spálil obrovskou šanci hostující Šebesta. Půl roku trvající akce by měla především prověřit všechny okolnosti související se zástavou a následujícím pronájmem dvou pražských architektonických památek - domu U Černé Matky boží a paláce U Hybernů. Tyto dva domy nejprve správce SFK Ladislav Kratochvíl, který je zároveň náměstkem ministra kultury, dal coby záruku na úvěr pro rozjezd České lotynky a jeden z nich vzápětí za symbolickou cenu pronajal další firmě. Motivem činu, který pachatel sám ohlásil, byly déletrvající manželské neshody. Policejní hlídka, která se na místo činu vzápětí po ohlášení dostavila, našla J. S., krvácejícího z předloktí levé ruky, na schodech domu. Soudce okresního soudu ve Zlíně uvalil ve středu vazbu na čtyřiačtyřicetiletého podnikatele Jiřího Bezu a jeho spolupracovníka, třiadvacetiletého Davida Čechmánka. Vzápětí poté byli eskortováni do bohunické vazební věznice. Toto východisko je pro nás přijatelné, uvedl Zlatohlávek včera pro LN. Juraj Žáry nebyl naopak vzápětí po jednání ministrů s jeho výsledky spokojen. Nestalo se. Vzápětí po slovech Gerry Adamse o historické šanci na mír došlo k dvěma útokům na policejní stanice. Hradečtí přesto vyrovnali hru a Jukl je po centru Kincla poslal v 58. minutě do vedení. Vzápětí mohl tři body pojistit Černý, jenže sám před brankářem přestřelil. Běžné byly tyto případy v malé privatizaci, kdy někdo se dal strhnout atmosférou dražby a koupil objekt vysoko nad ekonomicky odůvodněnou a tedy skutečnou tržní cenu. Vzápětí jsme toho člověka měli tady v úřadě s prosbou, že to za ty peníze už nechce, protože z dražební horečky mezitím vystřízlivěl.