Student ambassadorSwitch to the English version

Studentský ambasador Rudolf Rosa je tu pro všechny studenty i zájemce o magisterské či doktorské studium na Ústavu formální a aplikované lingvistiky. Můžete se na mě obrátit s veškerými dotazy ohledně studia (a třeba i s takovými, se kterými byste si netroufli jít za někým z vyučujících). Co vím, to zodpovím hned, co nevím, to zjistím, případně poradím, na koho se obrátit.

Zejména o doktorském studiu není online mnoho informací, rád vám proto zodpovím veškeré dotazy, popíšu vám, jak doktorské studium na ÚFALu v praxi vypadá, poradím s výběrem školitele a tématu, nastíním vám možnosti zahraničních studijních pobytů a pracovních stáží, povím vám o možnostech získání stipendií (včetně grantů GAUK) či částečných úvazků, a samozřejmě vám rád řeknu, proč je podle mě dobré studovat zrovna na ÚFALu.

O mě a mých znalostech a zkušenostech

Sám jsem byl studentem Matfyzu od roku 2007 do roku 2018, od roku 2010 pak přímo studentem ÚFALu, nejprve v magisterském, a následně v doktorském studiu. Absolvoval jsem většinu předmětů, které se na ÚFALu učí, znám téměř všechny vyučující a většinu současných či nedávno minulých doktorandů. Mám základní přehled o organizaci magisterského i doktorského studia. Mám několikaleté zkušenosti s placenou prací na výzkumných grantových projektech, sám jsem na svůj doktorandský výzkum získal grant GAUK, a také jsem se účastnil několika projektů pro propagaci Matfyzu. Samozřejmě vám ale zkusím poradit i s dotazy z jiných oblastí.

GAUK

Skvělou stránku s informacemi o grantech GAUK spravuje Martin Böhm: viz http://iuuk.mff.cuni.cz/~bohm/gauk/

Kontakt

Kontaktujte mě nejlépe e-mailem (rosa@ufal.mff.cuni.cz) -- rád vám vše zodpovím přímo po e-mailu, případně se můžeme domluvit i na osobním setkání.

Pokud mi chcete něco sdělit, ale nechcete mi odhalit svou totožnost, zašlete mi anonymní zprávu.